Kredsskydning 2017 Køge-Herfølge

 

 

KLUB: Holdnavn Række Placering Holdpoint
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 4 Senior Guld 114
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 1 Senior Sølv 112
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 3 Senior Bronze 109
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Old Boys Hold Old Boys Guld 111
Hedehusene - Fløng Jagtforening Old Boys Hold Old Boys Sølv 107
 Furesø Jagtforening  Old boys hold Old Boys Bronze 95
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Veteran Hold Veteran Guld 108
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Veteran Hold Veteran Sølv 106
Gilleleje Jagtforening Veteran Hold Veteran Bronze 104
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Super Veteran Hold Super Veteran Guld 106
Ballerup Jagtforening Super Veteran Hold Super Veteran Sølv 92
Hedehusene - Fløng Jagtforening Damer Hold Damer Guld 108
Roskilde & Omegns Jagtforening Damer Hold Damer Sølv 89
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Damer Hold Damer Bronze 80
Hedehusene - Fløng Jagtforening Junior Hold Junior Guld 113
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 1 Junior Sølv 110
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 2 Junior Bronze 97

 

 

 

Resultater - kredsskydning i Køge-Herfølge d.21-05-2017.  
KLUB: Holdnavn Fornavn Efternavn Række Træf Skud Individ.
Hedehusene - Fløng Jagtforening Damer Hold Karin Gydesen Damer 39 40 Guld
Hedehusene - Fløng Jagtforening Damer Hold Marie-Louise Achton-Lyng Damer 36 41 Sølv
Roskilde & Omegns Jagtforening Damer Hold Freja Berg-Sørensen Damer 34 43 Bronze
Hedehusene - Fløng Jagtforening Damer Hold Helle Udesen Damer 33 42 4
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Damer Hold Trine Bøgelund Damer 33 44 5
Hedehusene - Fløng Jagtforening Damer Hold Chila Liljeager Damer 30 41 6
Roskilde & Omegns Jagtforening Damer Hold Jeanette Dam Damer 28 44 7
Roskilde & Omegns Jagtforening Damer Hold Gitte Olsson Damer 27 45 8
Roskilde & Omegns Jagtforening Damer Hold Lisbet Olsen Damer 26 47 9
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Damer Hold Annette Bülow Damer 25 45 10
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Damer Hold Pauline Gringer Damer 22 45 11
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Dame individuel Karen Ambirk Damer 17 46 12
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Damer Hold Anette Holm Damer 17 46 12
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Junior Hold Gustav Lagerbon Junior 40 40 Guld
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 1 Frederik Vest Junior 38 42 Sølv
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 1 Nichlas Lykkegaard Junior 38 42 Bronze
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Junior Hold Emil Petersen Junior 37 41 4
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 2 Paul Vest Junior 37 41 4
Hedehusene - Fløng Jagtforening Junior Hold Jeppe Olsen Junior 36 40 6
Hedehusene - Fløng Jagtforening Junior Hold Nicolaj Ring Junior 36 41 7
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening  Junior Hold 2 Jens Frederiksen Junior 34 42 8
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 1 Johan Sandgaard Junior 34 43 9
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 1 Jonas Bøgelund Junior 32 42 10
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Junior Hold 2 Malthe Lorenzen Junior 26 48 11
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Old Boys Hold Søren Jensen Old Boys 38 44 Guld
Hedehusene - Fløng Jagtforening Old Boys Hold Palle Olsson Old Boys 37 41 Sølv
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Old Boys Hold Per Kim Hansen Old Boys 37 42 Bronze
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 1 Bo Jensen Old Boys 37 42 4
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 1 Steen Hansen Old Boys 36 40 5
Hedehusene - Fløng Jagtforening Old Boys Hold Jan Sørensen Old Boys 36 41 6
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Old Boys individuel Lars Hansen Old Boys 36 41 7
Hedehusene - Fløng Jagtforening Senior Hold 4 Torben Kjep Old Boys 36 41 7
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Old Boys Hold Torben Nielsen Old Boys 36 43 9
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Old Boys individuel Peter Mouritsen Old Boys 35 47 10
Hedehusene - Fløng Jagtforening Old Boys Hold Torben Rasmussen Old Boys 34 44 11
 Furesø Jagtforening  Old boys hold Michael Carlsen Old Boys 33 42 12
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Old Boys individuel Dennis Andersen Old Boys 32 44 13
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening  Old Boys Hold Jan Christensen Old Boys 30 43 14
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 4 Jesper Kjep Senior 40 40 Guld
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 1 Christian Pedersen Senior 39 41 Sølv
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 2 Mikkel Rasmussen Senior 39 42 Bronze
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 4 Flemming Lund Senior 38 41 4
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 3 Søren Schmidt Senior 37 43 5
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 2 Kasper Kramme Senior 36 41 6
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 3 Mikael Andersen Senior 36 43 7
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 3 Torben Broløs Senior 36 43 8
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 1 Jens Lagerbon Senior 35 40 9
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 4 Bjarke Nordvang Senior 35 42 10
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 2 Andreas  Sørensen Senior 33 43 11
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Senior individuel Ebbe Pries Senior 33 43 11
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Senior individuel Lars Bøgelund Senior 33 44 13
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 2 Rasmus Achton-Lyng Senior 33 45 14
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Senior individuel Jørgen Andersen Senior 32 45 15
 Furesø Jagtforening  Senior Hold 2 Mikkel Eriksen Senior 29 42 16
Roskilde & Omegns Jagtforening Senior individuel Bjarne Dam Senior 28 43 17
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Veteran Hold Svend Ove Jensen Super Veteran 38 42 Guld
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Super Veteran Hold Svend Jensen Super Veteran 37 40 Sølv
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Super Veteran Hold Finn Hermansen Super Veteran 36 41 Bronze
Gilleleje Jagtforening Veteran Hold Per Unmack Super Veteran 36 42 4
Gribskov Jagtforening Veteran Hold Clement Pedersen Super Veteran 35 43 5
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Veteran Hold Børge Madsen Super Veteran 34 41 6
Ballerup Jagtforening Super Veteran Hold Torben Clausen Super Veteran 33 41 7
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Super Veteran Hold Finn Grandahl Super Veteran 33 41 7
Ballerup Jagtforening Super Veteran Hold Bjørn Ruttkay Super Veteran 32 41 9
Ballerup Jagtforening Super Veteran Hold Frands Daae Super Veteran 27 45 10
Gilleleje Jagtforening Veteran Hold Alex Nielsen Super Veteran 27 45 10
Hedehusene - Fløng Jagtforening Super Veteran Hold Svend Pedersen Super Veteran 27 46 12
Ballerup Jagtforening Super Veteran Hold Jan Nielsen Super Veteran 8 49 13
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Veteran Hold Steen Sørensen Veteran 37 40 Guld
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Veteran Hold Erik Thaulow Veteran 36 41 Sølv
Gilleleje Jagtforening Veteran Hold Michael Franck Veteran 36 45 Bronze
Gribskov Jagtforening Veteran Hold Bjarne Larsen Veteran 35 41 4
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Veteran Hold Hans Jensen Veteran 35 41 4
Hedehusene - Fløng Jagtforening Veteran individuel Hans Jørgen Pedersen Veteran 35 43 6
 Furesø Jagtforening  Senior Hold 2 Kaj Christoffersen Veteran 35 44 7
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Senior Hold 3 Bjarne Grøn Veteran 34 40 8
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Veteran Hold Robert Hansen Veteran 34 43 9
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Veteran Hold Benny Hansen Veteran 34 43 9
Gribskov Jagtforening Veteran Hold Svend Hansen Veteran 33 42 11
Gilleleje Jagtforening Veteran Hold Lasse Sommer Veteran 32 41 12
Hedehusene - Fløng Jagtforening Old Boys Hold Jørgen Hansen Veteran 32 45 13
 Furesø Jagtforening  Old boys hold Finn Eriksen Veteran 31 40 14
 Furesø Jagtforening  Old boys hold Freddy Larsen Veteran 31 43 15
 Furesø Jagtforening  Senior Hold 2 Mogens Nielsen Veteran 29 45 16
D.J. Køge - Herfølge Jagtforening Veteran individuel Kurt Andersen Veteran 26 46 17
Hedehusene - Fløng Jagtforening  Veteran Hold Tom Pedersen Veteran 24 46 18
Gribskov Jagtforening Veteran Hold Hans Skelgaard Veteran 22 47 19

 

 

 

 

 

 

Nyeste kommentarer

21.06 | 21:25

Kære Jasper ! Det står jo højt og tydeligt på samtlige skydekort, hvordan kan du sige at du ikke var klar over det ? læser i tekst som i skyder ?

...
21.06 | 13:31

Afgørelsen vedr KFK2 diskvalifikation i forbindelse med at der blev påført navnet på sønnen til et indkaldt reserve, i holdlederens fravær, er helt urimelig.

...
20.06 | 12:02

så vil det sige at alle hold nu kan gøre brug af en niende mand en gang da man kun får en advardelse eller hvad
PS regler og straf i § 1 er da ellers klare

...
20.06 | 10:39

Kære Pernille
Ja du har da ganske ret, samme regler for alle.

...