Resultater 2012

 

 

Alle divisioners resultater 2012 ligger herunder

 

 

 

Turneringsskydning 2012        1. Division      
    Alle skydninger starter kl. 18.      
    Dato: 25. apr. 1. maj 8. maj 23. maj 29. maj 4. juni 12. juni 20. juni      
Plc. POINTS: Bane: Hedehus Greve Københ. Skovbo Herfølge Hårlev Dragsh. Hvalsø      
G Roskilde 1 86 12 12 10 4 12 12 12 12      
S HFJ 2 77 10 7 12 9 10 10 10 9      
B KFK 1 65 9 10 9 7 8 8 6 8      
4 NKF 1 59 6 8 4 12 9 7 9 4      
5 HV-O 3 58 8 3 6 8 6 9 8 10      
6 HFJ 3 54 7 9 8 10 5 3 5 7      
7 Greve 1 37 4 6 7 3 4 4 7 2      
8 HFJ 1 37 5 4 5 2 7 5 3 6      
ned KHJ 1 30 3 5 3 6 2 6 2 3      
ned Skibby 1 26 2 2 2 5 3 3 4 5      
                           
  DUER                        
  Hold Total                      
  Roskilde 1 1213 154 154 151 138 154 148 157 157      
  HFJ 2 1195 153 146 153 148 153 143 153 146      
  KFK 1 1175 152 152 150 146 150 137 146 142      
  HV-O 3 1171 152 141 144 147 148 142 148 149      
  HFJ 3 1162 150 152 148 149 148 128 145 142      
  NKF 1 1153 148 147 142 150 150 135 149 132      
  HFJ 1 1116 141 142 144 133 149 128 138 141      
  Greve 1 1114 139 144 145 137 144 128 148 129      
  KHJ 1 1107 138 144 142 141 142 132 137 131      
  Skibby 1 1091 135 139 125 140 144 128 144 136      
                           
  1. Division individuelt                        
  6 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.      
                           
    40 er 40/40                    
  Navn Hold GNS: Hedehus Greve Københ. Skovbo Herfølge Hårlev Dragsh. Hvalsø Sum Skud
G Frank Pedersen Roskilde 1 39,0 v 40 37 v 38 39 40 40 234 241
S Steen Hansen  Roskilde 1 39,0 39 39 38 v 38 35v 40 40 234 245
B Martin Poulsen Roskilde 1 38,3 39 37 38 35v 39 35v 39 38 230 243
4 Bo Jensen  Roskilde 1 38,3 39 38 38 v 39 39 37 35v 230 246
5 Christian Billeschou KFK 1 37,8 38 38 38 38 38 36v 37 34v 227  
6 Jesper Kjep HFJ 2 37,8 39 37v 38 37 37 35v 38 38 227  
7 Rasmus Achton Lyng HFJ 3 37,7 40 38 36v 38 38 35v 36 36 226  
8 Allan Dahl HFJ 2 37,7 38 37 36v 39 37 37 38 v 226  
9 Jørgen Jørgensen NKF 1 37,5 38 39 36 37 39 33v 36 32v 225  
10 Dennis Andersen KFK 1 37,5 39 38 38 36v 36 34v 36 38 225  
  John Hilmer Hvalsø 3 37,5 39 37 v 35v 37 36 38 38 225  
  Jens Lagerbon Roskilde 1 37,3 37 35v 36 36 38 34v 38 39 224  
  Erik Krebs HFJ 2 37,3 38 34v 30v 35 40 37 37 37 224  
  Torben Kjep KFK 1 37,0 38 39 39 36 38 32 v v 222  
15 Henrik Jeppesen Hvalsø 3 37,0 37 35v 33v 37 37 37 37 37 222  
  Torben Broløs HFJ 3 37,0 36v 38 37 37 37 33v 37 36 222  
  Gert Larsen NKF 1 36,8 33v 36 36 39 38 33 39 32v 221  
  René Hansen Greve 1 36,8 35 38 37 34v 38 29v 39 34 221  
  Søren Jensen KHJ 1 36,7 36 36 37 37 36 35v 38 33v 220  
20 Musse HFJ 3 36,7 37 34v 38 36 35 36 38 33v 220  
  Otto Hansen NKF 1 36,5 36 37 34v 37 36 v 39 34 219  
  Kim Larsen Hvalsø 3 36,5 v 34 37 38 37 33v 37 36 219  
  Henning B. Andersen HFJ 3 36,5 37 38 31v 37 38 29v 35 34 219  
  Bjarke Nordvang HFJ 3 36,5 36 39 37 35 36 30v 34v 36 219  
25 Jan Ovesen HFJ 2 36,5 37 34v 39 35 39 34 33v 35 219  
  Heinrich Hass KFK 1 36,3 37 37 30v 36 36 35 37 34v 218  
  Stig Olsen NKF 1 36,2 38 35 32v 37 37 33v 36 34 217  
  Palle Olsson HFJ 1 36,2 37 35 38 30v 37 32v 35 35 217  
  Søren Schmidt HFJ 1 35,7 36 v 37 34 40 33 v 34 214  
30 Anders Christensen NKF 1 35,3 36 35 36 31v 36 31 38 v 212  
  Jens Bitsch KFK 1 35,3 33v 35 35 35 38 32v 35 34 212  
  Bjarne Grøn HFJ 3 35,3 40 38 v 38 35 30 31 v 212  
  Hans Jensen HFJ 1 35,3 34 35 35 32v 35 30v 36 37 212  
  Lars Holdt Greve 1 35,3 37 36 34 36 33 32v 36 31v 212  
35 Ulrik Flintegaard Greve 1 35,2 32v 35 34 31v 39 34 37 32 211  
  Børge Madsen Skibby 1 35,0 35 36 v 33 34 31v 36 36 210  
  klaus Risbjerg HFJ 1 34,8 34 36 34 35 37 33 32v 31v 209  
  Per Andersen Greve 1 34,8 32v 36 35 35 34 33 36 v 209  
  Steen Sørensen Skibby 1 34,7 36 31v 32v 35 35 33 36 33 208  
40 Niels Winther Skibby 1 34,5 v 36 28 v 38 30 39 36 207  
  Tom Pedersen Skibby 1 34,2 31v 35 30v 35 37 34 33 31 205  
  Ove Jensen KHJ 1 34,0 29v 33 37 33 39 30 32 28v 204  
  Jesper Schrøder KHJ 1 34,0 35 35 31v 36 31v 33 32 33 204  
  Peer Kim KHJ 1 34,0 32v 35 34 v 33 32 33 37 204  
45 Per Unmack Greve 1 33,8 35 35 37 v 32 26v 32 32 203  
  Michael Franck Greve 1 32,8 32 30v 34 32 35 v 33 31 197  
  Torben Jensen Hvalsø 3 31,5 33 34 v 34 28 25 35 v 189  
  Karin Gydesen HFJ 1 31,5 30v 30 31 29v 32 30 31 35 189  
  Per Vestergaard HFJ 2   v 38 40 37 v 0 40 36 191  
50 Lars Lund Hvalsø 3   39 v 36 37 v 36 0 38 186  
  Carsten Nielsen NKF 1   v 33 v 34 34 36 36 0 173  
  Kasper Holm Hvalsø 3   v v 0 32 32 23 33 33 153  
  Klaus Hansen HFJ 2   38 v v 0 34 33 0 35 140  
  Henrik Rasmussen Hvalsø 3   v 35 33 v 37 0 0 32 137  
55 Jørgen HAT KHJ 1   v v 34 0 34 32 34 0 134  
  Johnny Søndergaard Skibby 1   33 32 v 31 v 0 31 0 127  
  Jens Winther Skibby 1   29 v 35 37 v 0 0 0 101  
  Flemming Jørgensen Hvalsø 3   37 v 38 v 0 0 0 0 75  
  Nicki Nielsen KHJ 1   35 38 v v 0 0 0 0 73  
60 Flemming Schnipper HFJ 1   v 36 v 0 0 0 35 0 71  
  Henrik Jørgensen Hvalsø 3   v v 31 0 0 0 36 0 67  
  Claus Christiansen Roskilde 1   v v 0 37 0 0 0 0 37  
  Svend Burchardt KFK 1   v v 0 0 0 0 36 0 36  
  Jan Sørensen HFJ 1   v 36 v 0 0 0 0 0 36  
65 Torben Nielsen KHJ 1   v v 0 35 0 0 0 0 35  
  Karsten Richardt KHJ 1   v v 0 33 0 0 0 0 33  
  Trine Krath Hvalsø 3   v v 31 0 0 0 0 0 31  
  Klaus Hermansen Roskilde 1   v v 0 30 0 0 0 0 30  
  Claus Magleby Greve 1   v v 0 29 0 0 0 0 29  
    KFK 1 0,0                 0  
  Turneringsskydning 2012         2. Division    
    Alle skydninger starter kl. 18.    
    Dato:  24. apr. 30. april 7. maj 22. maj 29. maj 6. juni 12. juni 20. juni    
Plc. POINTS: Bane: Herfølge Skovbo Hårlev Københ. Greve Hedehus. Herfølge Hvalsø    
op Greve 2 78 12 6 12 10 12 10 10 6    
op KFK 2 72 5 8 8 12 9 12 8 10    
3 NKF 3 68 3 10 3 9 10 9 12 12    
4 Skovbo 1 60 9 12 4 5 7 4 10 9    
5 KHJ 3 54 6 4 10 8 4 7 7 8    
6 Roskilde 2 53 10 7 7 7 6 8 4 4    
7 KHJ 2 47 8 9 5 3 8 6 5 3    
8 Stevns 1 43 4 3 9 6 3 5 6 7    
ned Roskilde 3 38 7 5 6 4 5 3 3 5    
ned NKF 2 16 2 2 2 2 2 2 2 2    
                         
  Holdduer Total                    
  Greve 2 1126 142 135 136 140 149 148 144 132    
  KFK 2 1123 126 139 132 147 146 151 144 138    
  NKF 3 1102 117 142 122 138 147 145 149 142    
  Skovbo 1 1087 132 143 123 134 141 134 144 136    
  Roskilde 2 1082 136 137 130 137 138 140 137 127    
  KHJ 3 1081 126 131 134 138 134 140 142 136    
  KHJ 2 1074 131 139 127 131 146 136 137 127    
  Stevns 1 1060 122 130 133 135 131 135 140 134    
  Roskilde 3 1056 131 131 130 132 135 131 136 130    
  NKF 2 952 112 115 109 116 130 117 130 123    
                         
  2. Division individuelt                      
  6 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.    
                         
    40 er 40 i 40 skud!                
  Navn Hold GNS: Herfølge Skovbo Hårlev Københ. Greve Hedehus. Herfølge Hvalsø Sum
G Jesper Thinggaard Roskilde 3 38,0 37 40 38 36v 39 37 36v 37 228
S Stig Nielsen Greve 2 38,0 38 33v 39 36 38 39 38 35v 228
B Steen Nielsen Greve 2 36,8 39 35 33v 38 37 37 35 34v 221
4 Kim Castengren NKF 3 36,7 34 38 v 36 38 36 38 30v 220
5 Lars Dybvik NKF 3 36,5 v v 32 35 37 39 39 37 219
6 Peter Vilstrup KHJ 3 36,0 33v 34v 35 37 36 37 35 36 216
7 Steen Raun Skovbo 1 35,8 32v 36 33 v 38 36 35 37 215
7 Kurt Poulsen KFK 2 35,8 27v 36 32 37 38 38 34 31v 215
7 Chila Liljeager KFK 2 35,8 31v 31v 36 37 37 35 35 35 215
10 John Hansen KFK 2 35,5 32 35 31v v 32 40 38 36 213
11 Erik Thaulow KHJ 2 35,3 32v 34 34 33v 39 35 37 33 212
12 Michael Andersen KHJ 3 35,2 33 34 32v 34 32v 35 39 36 211
12 Stig Sørensen Roskilde 3 35,2 34 35 31v 36 33 37 36 30v 211
14 Robert Hansen KHJ 2 35,0 35 37 31v 33 37 33 35 26v 210
14 Kim Havmøller Greve 2 35,0 33v 37 33v 34 38 34 33 34 210
16 Bo Larsen Skovbo 1 34,8 29v 34 v 36 35 32 36 36 209
17 Finn Hermansen Roskilde 2 34,7 30v 36 32 v 35 36 34 35 208
18 Steen Pedersen Skovbo 1 34,5 35 36 35 32 35 v v 34 207
18 Lars Rosenkilde Roskilde 2 34,5 34 35 31v 33 35 35 35 26v 207
18 Thomas Svane NKF 3 34,5 28 36 35 v v 35 38 35 207
21 Henrik Nielsen Stevns 1 34,3 27v 32 31v 32 37 34 38 33 206
  Gitte Haue Roskilde 3 34,3 31v 33 34 35 32v 32 37 35 206
  Niels Fogh Christiansen Roskilde 2 34,3 34 33 32v 37 33 36 33 v 206
  Johnny Pedersen Stevns 1 34,2 31v 34 34 28v 32 34 37 34 205
25 Jerry Gordon KFK 2 34,2 36 34 33 v 32 34 31v 36 205
  Henning Christiansen Skovbo 1 34,0 36 36 29 34 v 33 36 v 204
  Hans Jørgen Pedersen Roskilde 2 33,8 38 v 35 v 31 31 33 35 203
  Jørgen ØRN Bentzen KHJ 3 33,8 v 33 36 35 33 34 32 31v 203
  Jan Frandsen NKF 3 33,7 25 37 v v 38 34 34 34 202
30 Ole Mathiasen Greve 2 33,7 v 30 31 32 36 35 38 27v 202
  Torben Andreasen Stevns 1 33,5 30v 33 33 37 v 34 33 31 201
  Jan Reimann Roskilde 2 33,5 30v 33 31v 35 35 32 35 31 201
  Benny Hansen KHJ 2 33,5 31v 32 24v 33 35 35 32 34 201
  Lars Hansen KHJ 2 33,2 33 36 v 32 35 33 30 v 199
35 Peter Mouritsen Skovbo 1 33,0 35 35 v 31 32 v 36 29 198
  Lasse Holst Greve 2 32,8 32 28v 31 31 33 37 33 29v 197
  Lars Reedtz Stevns 1 32,7 v 21v 32 35 31 33 32 33 196
  Leo Pedersen Stevns 1 32,7 32 31v 34 31v 31 33 32 34 196
  Villy Lovén KFK 2 32,7 26v 34 28v 32 35 30 37 28 196
40 Ebbe Hansen NKF 3 32,5 30 31 29v 34 32 v 32 36 195
  Jan Christensen KHJ 3 32,5 30 29v 31 32 33 22v 36 33 195
  Claus Østergaard KHJ 2 32,0 31 32 33 30 33 25v 33 28v 192
  John Rasmussen Skovbo 1 31,7 27 29 26v 32 33 33 36 v 190
  Larthel Olsen NKF 3 31,7 v 31 26 33 34 34 32 v 190
45 Pernille Dalsgaard NKF 2 31,0 v 30 25v 27 33 32 31 33 186
  Brian Nielsen KHJ 3 30,3 24v v 31 29 31 34 31 26 182
  Mogens Lendorff KHJ 2 30,3 30 31 29 29 28v 31 32 v 182
  Brian Pedersen NKF 2 29,7 28 28 27v 30 v 28 34 30 178
  Jan Elm NKF 2 29,3 24v 26v 30 30 30 27 31 28 176
50 Søren Wichmann NKF 2 28,2 24 25v 27 26 31 30 v 31 169
  Kurt Andersen KHJ 3 28,2 30 30 24 28 v v 28 29 169
  Phillip Porther NKF 2 28,0 28 31 21 v v 25 34 29 168
  Jeannette Dam Roskilde 3 26,8 29 23v v 25 31 23 25 28 161
  Lisbet Olsen Roskilde 3 22,3 19v 22 21 22 24 25 20 18v 134
55 Claus Reimann Roskilde 2   v 28 34 v 35 33 32 0 162
  Jens Kjær Knudsen Greve 2   v v 28 31 30 24 0 25 138
  Christian Andersen KFK 2   v v 0 37 39 38 0 0 114
  Finn Hansen Roskilde 3   26 23 27 v v 0 27 0 103
  Søren Madsen NKF 2   32 v v 29 0 0 0 0 61
60 Lars Frederiksen KFK 2   v v 0 36 0 0 0 0 36
  Bjarne Dam Roskilde 2   v v 0 32 0 0 0 0 32
  John Hansen Stevns 1   29 v v 0 0 0 0 0 29
  Mariann Chriel Roskilde 2   26 v v 0 0 0 0 0 26
  Turneringsskydning 2012         3. Division  
    Alle skydninger starter kl. 18.    
    Dato 1. maj 7. maj 23. maj 30. maj 7. juni 13. juni 19. juni 20. juni  
Plc. POINTS: Bane: Københ Slangerup Hvalsø Hedehus Herfølge Skovbo Greve Hvalsø  
  Hold Total               K  
op Slangerup 1 79 10 12 12 12 12 12 9 U  
op Skibby 2 65 12 9 9 9 9 9 8 N  
3 KFK 3 59 9 10 7 5 10 6 12 P  
4 HFJ 5 55 5 7 5 10 8 10 10 R  
5 Greve 3 52 8 8 10 8 6 5 7 Æ  
6 KHJ 4 43 6 5 8 6 5 7 6 M  
ned Hv-O 1 43 7 6 6 7 4 8 5 IE  
ned Skibby 3 31 4 4 4 4 7 4 4 R  
                       
  DUER                    
  Hold Total                  
  Slangerup 1 944 133 125 127 142 143 140 134    
  Skibby 2 903 135 123 116 132 135 129 133    
  KFK 3 888 128 124 111 122 138 124 141    
  HFJ 5 884 120 119 109 133 132 131 140    
  Greve 3 869 125 120 121 128 130 118 127    
  KHJ 4 845 121 114 115 122 126 126 121    
  Hv-O 1 841 122 118 111 124 122 127 117    
  Skibby 3 765 106 110 82 113 132 108 114    
                       
                       
  3. Division individuelt                    
  5 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.  
                       
  Navn Klub  GNS: Københ. Slangerup Hvalsø Hedehus Herfølge Skovbo Greve Sum
    40 er 40 i 40                
G Joachim Andersen Slangerup1 35,2 v 28v 31 36 38 34 37 176
S Svend Jensen Skibby 2 34,6 30v 35 33 35 35 31v 35 173
Søren Vilhelmsen Skibby 2 34,4 37 28v 26v 34 32 35 34 172
4 Ejvind Munch HFJ 5 34,0 31v 33 28v 35 35 32 35 170
5 Uffe Holmskov Slangerup1 33,6 33 33 35 32v 35 32 31v 168
6 Christian Vogel Skibby 2 33,6 35 33 29v 32 35 30v 33 168
7 Søren Nielsen Hvalsø-O 1 33,6 34 34 32 34 26v 34 29v 168
8 Morten Andersen KFK 3 33,4 32 30v 30 28v 34 35 36 167
9 Johnny Niebling Slangerup1 33,2 34 33v 28 35 35 34 v 166
10 Brian Jørgensen KFK 3 33,2 30v 31 29v 34 31 34 36 166
  Jens Skovvad HFJ 5 33,2 33 27v 28v 33 33 35 32 166
  Johnny Gurskov Greve 3 32,8 26v 32 34 32 32 27v 34 164
  Poul Erik Nielsen HFJ 5 32,6 28v 32 28v 31 31 33 36 163
  Sebastian Nielsson Slangerup1 32,4 v 31 29 33 30v 35 34 162
15 Jens Christian Wortmann Slangerup1 32,2 27 26v 32 v 35 35 32 161
  Kim Skovly KHJ 4 32,0 26v 27 v 29 33 38 33 160
  Erling Lauritzen KFK 3 32,0 30 28v 29 30 36 26v 35 160
  Karl Erik Christiansen Greve 3 32,0 36 31 31 32 28v 30 v 160
  Jørgen Dalsgaard Greve 3 31,6 v 28v 32 31 32 31 32 158
20 Rasmus Ravn KHJ 4 31,4 31 32 30v 32 32 30 v 157
  Karsten Villumsen Hvalsø-O 1 31,2 30 29v 28v 32 32 33 29 156
  Thor Hansen Skibby 2 31,0 33 27 25v 31 33 26v 31 155
  Flemming Manchey Hvalsø-O 1 31,0 29 v 26 30 36 34 24v 155
  Svend Pedersen Skibby 3 30,8 28 27v 18v 34 32 28 32 154
25 Peter Lefolii Skibby 2 30,4 29 27v 28v 30 30 33 30 152
  Per Aalestrup HFJ 5 30,4 28 27v 24v 30 27 31 36 152
  Jørgen Kiil Greve 3 30,4 28v 29 v 33 33 29 28 152
  Torben Rønne Skibby 3 30,0 25v 28 26v 31 34 26 31 150
  Torben Romme KHJ 4 29,8 30 28v 26 31 32 30 29v 149
30 Arne Spindler Greve 3 29,8 31 v 24 29 33 v 32 149
  Niels Ravn KHJ 4 29,4 28 24v 28 30 24v 28 33 147
  Benny Jørgensen HFJ 5 29,2 17v 25v 25 34 33 26 28 146
  Keld Ipsen Skibby 3 28,6 28 27 v 22v 33 29 26 143
  Alexander Sommer KHJ 4 28,4 32 27 24v v 28 28 27 142
35 Peter Nielsen Hvalsø-O 1 28,2 28 28 25 28 v v 32 141
  Freddy Petersen Hvalsø-O 1 27,8 29 27 22v 28 28 26v 27 139
  Frank B. Hansen Greve 3 27,2 30 19v 25 24 v 28 29 136
  Helmuth Petersen Skibby 3 26,8 25 21v 21v 26 33 25 25 134
  Verner Nielsen KHJ 4 26,8 23 v 31 24 29 v 27 134
  Einar Skjold Skibby 3 19,8 15 v 17 21 24 v 22 99
40 Thomas Krum Slangerup1   39 v v 38 0 37 0 114
  Lars Hansen KFK 3   26 v v 30 27 29 0 112
  Torben KFK 3   v v 23 24 0 0 30 77
  Patrick Sambleben KFK 3   36 v v 0 37 0 0 73
45 Jørgen Knudsen KFK 3   v 35 v 0 0 0 34 69
  Søren Pedersen Skibby 3   v 28 v 0 0 0 0 28
  Morten Nielsen Hvalsø-O 1   v 22 v 0 0 0 0 22
  Turneringsskydning 2012           4. Division  
    Alle skydninger starter kl. 18.  
    Dato: 2. maj 10. maj 22. maj 30. maj 5. juni 12. juni 18. juni 20. juni  
Plc. POINTS: Bane: Hedehus Herfølge Dragsholm Hvalsø Greve Københ.. Skovbo Hvalsø  
op HFJ 4 69 9 6 12 10 12 12 8 P  
op Viby 1 65 6 12 10 12 5 8 12 R  
3 KHJ 5 60 10 9 7 7 8 10 9 Æ  
4 Hv-O 2 59 8 7 6 9 10 9 10 M  
5 Viby 2 56 12 10 9 5 7 7 6 I  
6 Skovbo 2 47 7 5 8 8 6 6 7 E  
7 Viby 3 43 5 8 5 6 9 5 5    
RA4 Greve 4 0 ? væk pistvæk            
                       
  DUER                    
  Hold Total                  
  HFJ 4 691 96 92 107 95 103 101 97    
  Viby 1 690 91 100 97 106 89 100 107    
  Hv-O 2 663 94 93 84 92 99 101 100    
  Viby 2 657 98 98 95 86 93 97 90    
  KHJ 5 657 96 95 84 89 93 101 99    
  Skovbo 2 631 92 82 85 91 90 95 96    
  Viby 3 629 90 95 83 87 96 90 88    
  Greve 4 0 ? væk pistvæk            
                       
                       
  4. Division individuelt                    
  5 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.  
                       
                       
  Navn Klub  GNS: Hedehus Herfølge. Dragsholm Hvalsø Greve Københ.. Skovbo Sum
G Morten Rasmussen Viby 2 37,2 37 38 37 32v 38 36 33v 186
S Preben Nackskov HFJ 4 35,6 37 34 39 34 34 v v 178
B Hans Jensen Viby 1 35,2 v v 35 37 34 35 35 176
4 Egon Hansen Hv-O 2 34,8 35 30v 28v 35 37 33 34 174
5 Carsten Svendsen Viby 1  34,0 v 35 28v 34 32 33 36 170
6 Jens Andersen Viby 1 34,0 v 33 34 35 v 32 36 170
7 Kenneth Birkedal KHJ 5 33,6 35 32v 29v 32 33 36 32 168
8 Johnny Poulsen Viby 3 33,4 31 34 34 28v 34 34 27v 167
9 Andreas Sørensen HFJ 4 33,4 29v 30 33 28v 33 34 37 167
10 Christian Nøhr Hansen Hv-O 2 32,4 32 32 26v 35 31 32 29v 162
  Rasmus Karlog HFJ 4 32,2 30 28v 35 33 26v 28 35 161
  Vagn Hansen KHJ 5 32,0 31v 32 26v 31 31 32 34 160
  Christian Andersen Viby 3 31,4 32 32 v 31 32 v 30 157
  Kasper Svensson KHJ 5 31,4 32 31 29v v 29 33 32 157
15 Poul Nielsen Hv-O 2 31,2 27 31 v v 28 36 34 156
  Flemming Haburg Skovbo 2 31,0 32 v 31 29 27v 31 32 155
  Kurt Skovbo 2 30,8 30 v v 29 32 32 31 154
  Flemming Broksø Skovbo 2 30,6 22v 26v 29 33 26 32 33 153
  Alf Jespersen Hv-O 2 30,2 26v 29 28 24v 31 31 32 151
20 Rolf Jensen KHJ 5 29,6 28 31 v 23v 29 27 33 148
  Gudmund Rasmussen Viby 2 29,4 31 32 28v 28 25v 28 28 147
  Laurits Petersen Viby 3 28,8 24v 28 26v 28 30 30 28 144
  Henrik Klokholm Viby 2 28,2 30 25 24v 20v 28 31 27 141
  Poul Rundkvist Viby 1 28,2 33 32 24 26 23v 19v 26 141
25 Jørgen Nielsen Skovbo 2 28,0 28 v 25v 26 31 28 27 140
  Henning Lunding KHJ 5 27,8 30 24v 26 23v 29 27 27 139
  John Kristensen Viby 2 27,4 25 23v 30 26 27 20v 29 137
  Christian Kofoed Skovbo 2 27,4 30 28 24 23v 26 v 29 137
  Karl Emil Hjort Hv-O 2 26,6 20v 29 28 24 22v 28 24 133
30 Flemming Mortensen Viby 3 26,4 27 25 23v 26 v 24 30 132
  Jens Dabelsteen Viby 2 26,2 22 28 24 v 27 30 v 131
  Lars Sørensen Viby 3 25,0 22 29 17v 25 v 26 23 125
  Lone Lunding KHJ 5 22,4 21 19v 24 26 20 21 v 112
  Bo Iversen Viby 1   25 28 26 v v 0 0 79
35 Gitte Olsson HFJ 4   27 20 v v 0 0 25 72
  Poul Binder Viby 1   17 24 v v 0 0 22 63
  Lennart Sørensen HFJ 4   v v 0 0 36 0 0 36
  Jesper Rasmussen HFJ 4   v v 0 0 0 36 0 36
  Stefan Rasmussen HFJ 4   v v 0 0 0 31 0 31
40 Thomas Krogh Skovbo 2   v 27 v 0 0 0 0 27
  Vagn Roudqrfqg Skovbo 2   v 27 v 0 0 0 0 27
  Peter Jensen HFJ 4   27 v v 0 0 0 0 27
  Mogens Nielsen Viby 3   v v 0 0 25 0 0 25
  Christian Poulsen Viby 3   v v 0 0 12 0 0 12

 

 

 

 

Nyeste kommentarer

21.06 | 21:25

Kære Jasper ! Det står jo højt og tydeligt på samtlige skydekort, hvordan kan du sige at du ikke var klar over det ? læser i tekst som i skyder ?

...
21.06 | 13:31

Afgørelsen vedr KFK2 diskvalifikation i forbindelse med at der blev påført navnet på sønnen til et indkaldt reserve, i holdlederens fravær, er helt urimelig.

...
20.06 | 12:02

så vil det sige at alle hold nu kan gøre brug af en niende mand en gang da man kun får en advardelse eller hvad
PS regler og straf i § 1 er da ellers klare

...
20.06 | 10:39

Kære Pernille
Ja du har da ganske ret, samme regler for alle.

...