3. division

   

Resultater:




Turneringsskydning 2019        3. Division
  Skydninger starter på standen  kl. 18. - undtagen Gilleleje og Finale på KFK
  Dato 02-maj 08-maj 20-maj 27-maj 05-jun 15-jun 20-jun 25-jun
Plc. HOLD Total KHJ Skovbo Slangerup Hv-Osted HFJ Gilleleje KHJ KFK
OP HOJ 1 76 12 12 9 10 8 9 9 7
OP Slangerup 74 7 10 12 7 4 12 10 12
3 NKF 2 65 9 9 6 9 10 8 6 8
4 Roskilde 3 61 10 6 7 6 7 7 12 6
5 KFK 5 55 8 8 8 3 9 5 5 9
6 HFJ 5 51 2 4 10 4 12 5 9 5
7 HOJ 2 50 5 2 5 12 5 10 7 4
8 KHJ 3 46 3 5 4 8 6 6 4 10
NED Greve 1 25 6 7 3 0 3 0 3 3
NED Haslev 1 12 4 3 0 5 0 0 0 0
           
DUER              
Hold Total KHJ Skovbo Slangerup Hv-Osted HFJ Gilleleje KHJ KFK
HOJ 1 1036 126 136 123 127 140 124 130 130
Slangerup 1026 116 135 132 121 118 133 131 140 1
NKF 2 1015 116 127 119 123 144 123 128 135
KFK 5 1001 116 126 121 119 141 112 128 138
Roskilde 3 988 117 120 119 120 137 115 136 124
HFJ 5 968 103 115 124 119 145 112 130 120
HOJ 2 959 113 109 112 127 126 127 129 116
KHJ 3 956 110 116 107 121 131 113 118 140
Greve 1 653 115 121 97 0 111 0 110 99
Haslev 1 342 112 110 0 120 0 0 0 0
3. Division individuelt
6 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.
40 er 40 i 40
Plc Navn Klub  GNS: KHJ Skovbo Slangerup Hv-Osted HFJ Gilleleje KHJ KFK Sum
G Flemming Andersen KHJ 3 35,8 35 36 35 33v 36 v 33 40 215
S Søren Nielsen HOJ 1 35,3 37 37 31v 34 36 34 34 32v 212
B Søren Heden Nielsen NKF 2 35,2 27v 35 34 36 39 v 32 35 211
4 Pernille Dalsgaard NKF 2 34,8 34 34 30v 29v 38 33 31 39 209
5 Thomas Holmskov Slangerup 1 34,8 31 34 27v 32 v 37 37 38 209
6 Michael Worm Jensen Slangerup 1 33,2 32 38 32 30 v 32 v 35 199
7 Benny Jørgensen HOJ 1 33,0 30 35 28v 33 38 v 32 30 198
8 Villy Lovén  KFK 5 32,5 28v 33 34 30 36 26v 30 32 195
9 Uffe Bastiansen HFJ 5 32,3 28v 28v 33 28 35 33 34 31 194
10 Stig Søndergaard Roskilde 3 32,3 32 v 32 31 33 30v 33 33 194
11 Jens Villumsen HOJ 1 32,2 32 32 32 29v v 31 33 33 193
12 Hans Peter Jensen HOJ 2 32,2 29v 28v 29 35 31 35 31 32 193
13 Christian Hentze Slangerup 1 32,2 v 35 34 31 27 34 v 32 193
14 Tommy Kvist KFK 5 32,0 22v 25v 29 29 36 29 33 36 192
15 Egon Hansen HOJ 2 31,8 32 30 23v 34 32 29 34 28v 191
16 Ebbe Pries KHJ 3 31,8 26 24v 28 30 35 37 v 35 191
17 Robert Vallentin KFK 5 31,7 33 33 30 26 36 32 v v 190
18 Flemming Manthey HOJ 1 31,3 v 32 v 31 34 29 31 31 188
19 Kim Andersen HFJ 5 31,2 22v 30 30 30 35 30 32 26v 187
20 Claus Østergaard NKF 2 31,2 26 v 24v 31 34 31 33 32 187
21 Lars Hansen KFK 5 30,8 29 30 24v 29 30 25v 32 35 185
22 Jacob Lilje HFJ 5 30,7 25 26 33 33 36 v 23v 31 184
23 Henning Hansen Slangerup 1 30,5 22v 27 32 24v 28 28 33 35 183
24 Jeannette Dam Roskilde 3 30,2 26v 26 32 27 31 29 36 v 181
25 Alf Jespersen HOJ 2 30,0 29 27v 32 31 30 30 28v 28 180
26 Tom Ewers HFJ 5 29,8 28 24 28 28 39 v 32 v 179
27 Bjarne Dam Roskilde 3 29,8 29 28v 31 29 32 30 28 27v 179
28 Ole Meller KFK 5 29,7 26 28 v 28 33 25v 30 33 178
29 Kristian Svendsen Roskilde 3 29,7 26v 29 23v 28 33 26 33 29 178
30 Søren Wichmann NKF 2 29,3 29 31 31 24v 30 23v 26 29 176
31 Poul Nielsen HOJ 2 29,2 23 v v 27 33 33 33 26 175
32 René Engholm Slangerup 1 29,2 28 28 30 28 32 v 25v 29 175
33 Freddy Petersen HOJ 1 29,0 24v 27 32 25v 32 30 28 25 174
34 Vagn Hansen KHJ 3 28,3 24v 32 21v 25 32 29 25 27 170
35 Karsten Villumsen HOJ 1 27,8 27 25v 26 25 30 v 25 34 167
36 Pernille Lundsgaard NKF 2 27,8 26 27 24v 27 33 25v 25 29 167
37 Storm Madsen KFK 5 27,7 26 30 27 31 v 24v 28 24 166
38 Thomas Kristiansen Greve 1 27,3 28 30 18 v 33 v 29 26 164
39 Catia Kruse  KHJ 3 27,3 18v 21 23 v 28 30 28 34 164
40 Lisbet Olsen Roskilde 3 26,5 16v 30 24 28 25 v 29 23 159
41 Karl Emil Hjorth HOJ 2 25,7 18 24 v 27 26 v 31 28 154
42 Anette Bülow KHJ 3 24,0 25 24 21 20v 22 17v 21 31 144
43 Jørgen ØRN Bentzen Roskilde 3 22,7 v 30 v 32 39 0 0 35 136
44 Henrik Jensen Greve 1 22,5 v 27 30 v 24 0 29 25 135
45 Gitte Olsson HFJ 5 21,5 20 31 v 19 35 v 0 24 129
46 Per West Slangerup 1 20,8 v v 0 0 31 30 36 28 125
47 Christina Jensen Greve 1 20,2 v 25 24 v 24 0 26 22 121
48 Jan Falch Greve 1 19,3 27 33 v v 30 0 26 0 116
49 Peter Jensen HFJ 5 18,3 v v 27 19 24 22 0 18 110
50 Kenneth Pedersen Haslev  16,5 34 32 v 33 v 0 0 0 99
51 Miguel Christensen KFK 5 16,5 v v 0 0 32 0 33 34 99
52 Gitte Haue Roskilde 3 15,8 30 31 v v 0 0 34 0 95
53 Martin Møller Haslev  15,3 30 32 v 30 v 0 0 0 92
54 Lars Dybvig NKF 2 15,3 v v 0 0 33 27 32 0 92
55 Charlotte Larsen HFJ 5 15,2 v v 0 0 0 27 32 32 91
56 Tonny Månsson Greve 1 14,3 30 31 25 v v 0 0 0 86
57 Thomas Grostøl Haslev  13,5 25 30 v 26 v 0 0 0 81
58 Lars Hansen KHJ 3 9,8 v v 0 33 0 0 26 0 59
59 Uffe Holmskov Slangerup 1 9,8 25 v 34 v 0 0 0 0 59
60 Henrik Grejsen Greve 1 9,3 30 v v 0 0 0 0 26 56
61 Daniel Mistarz Haslev  9,0 23 v v 31 0 0 0 0 54
62 René Larsen HFJ 5 7,7 v v 0 0 0 21 25 0 46
63 Christian Sørensen NKF 2 5,3 v v 0 0 0 32 0 0 32
64 Rolf Jensen KHJ 3 5,2 v v 0 0 0 0 31 0 31
65 Jan Rådbjerg Haslev  5,0 14 16 v v 0 0 0 0 30
66 Bent Christensen HOJ 2 4,7 v v 28 0 0 0 0 0 28
67 Hans-Jørgen Jensen KFK 5 4,7 v v 28 0 0 0 0 0 28
68 Nicklas Månsson Greve 1 3,2 v 19 v 0 0 0 0 0 19



Nyeste kommentarer

21.06 | 21:25

Kære Jasper ! Det står jo højt og tydeligt på samtlige skydekort, hvordan kan du sige at du ikke var klar over det ? læser i tekst som i skyder ?

...
21.06 | 13:31

Afgørelsen vedr KFK2 diskvalifikation i forbindelse med at der blev påført navnet på sønnen til et indkaldt reserve, i holdlederens fravær, er helt urimelig.

...
20.06 | 12:02

så vil det sige at alle hold nu kan gøre brug af en niende mand en gang da man kun får en advardelse eller hvad
PS regler og straf i § 1 er da ellers klare

...
20.06 | 10:39

Kære Pernille
Ja du har da ganske ret, samme regler for alle.

...