2. division


Resultater 2. div.


Turneringsskydning 2021         2. Division
  Alle skydninger starter kl. 18. - undtagen Gilleleje (kl. 10)
  Dato:  27-maj 31-maj 12-jun 16-jun 24-jun      
Plc. Hold Total KHJ Slangerup Gilleleje HFJ Greve      
G Gilleleje 1 48 10 6 8 12 12      
S HFJ 2 45 12 9 7 9 8      
B NKF 3 44 8 12 9 6 9      
4 Gilleleje 2 37 6 7 12 8 4      
5 KHJ 2 29 7 8 4 4 6      
6 Slangerup 29 9 10 0 0 10      
7 Roskilde 2 26 3 3 10 7 3      
8 Greve 2 25 5 5 3 5 7      
9 Viby 1 22 0 4 6 10 2      
10 KFK 4 19 4 2 5 3 5      
Holdduer Total KHJ Slangerup Gilleleje HFJ Greve      
Gilleleje 1 693 138 133 130 146 146      
HFJ 2 686 141 134 127 144 140      
NKF 3 680 131 136 133 139 141      
Gilleleje 2 666 125 133 135 142 131      
Greve 2 644 124 132 115 137 136      
KHJ 2 643 125 133 115 136 134      
Roskilde 2 642 121 120 134 140 127      
KFK 4 620 123 117 116 130 134      
Viby 1 496 0 130 124 146 96      
Slangerup 414 137 135 ? 0 142        
2. Division individuelt
4 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.
40 er 40 i 40 skud!
  Navn Hold GNS: KHJ Slangerup Gilleleje HFJ Greve       Sum
G Nichlas Lykkegaard KHJ 2 36,5 36 37 v 38 35       146
S Rasmus Achton Lyng NKF 3 36,0 v 35 35 36 38       144
B Michael Franck Gilleleje 1 35,8 35 34 31v 37 37       143
B Frederik Achton Lynch HFJ 2 35,8 36 35 v 36 36       143
B Thomas Holmskov Slangerup 35,8 35 36 33 v 39       143
6 Morten Rasmussen Viby 1 35,5 v 34 36 38 34       142
7 Jens Jørgen Schou Gilleleje 1 35,3 35 31v 36 37 33       141
8 Lasse Sommer Gilleleje 1 35,3 36 32v 32 35 38       141
9 Hans Jørgen Skelgaard Gilleleje 2 35,3 35 33v 34 38 34       141
10 Steen Sørensen HFJ 2 35,3 34 33v 34 37 36       141
  Jan Frandsen NKF 3 35,0 v 36 35 35 34       140
  Søren Nielsen Viby 1 35,0 v 34 33 39 34       140
  Finn Milling Gilleleje 1 34,8 31v 35 31 37 36       139
  Kristian Staunskær Gilleleje 2 34,0 32 33 34 37 30v       136
15 Martin Schläger Greve 2 34,0 34 30 29v 35 37       136
  Eyvind Munch HFJ 2 33,8 35 30 29v 35 35       135
  Thomas Svane NKF 3 33,8 36 30 v 35 34       135
  Lars Rosenkilde Roskilde 2 33,8 30 33 35 37 v       135
  Ib Jensen Roskilde 2 33,8 31v 31 35 36 33       135
20 Jasper Nielsen Greve 2 33,3 33 33 v 34 33       133
  Klaus Risbjerg KFK 4 33,3 36 29 27v 34 34       133
  Larthel Olsen NKF 3 33,3 33 28 37 v 35       133
  Michael Olsen HFJ 2 33,0 34 30v 31 32 35       132
  Johan Sandgaard KHJ 2 33,0 32 35 31 v 34       132
25 Robert Petersen HFJ 2 32,8 36 32 25v 36 27       131
  Børge Madsen HFJ 2 32,8 34 34 33v 33 30       131
  Alex Nielsen Gilleleje 2 32,5 31 32 32 30v 35       130
  Helle Udesen Gilleleje 1 32,3 32 30 29v 33 34       129
  Tom Erikstrup Greve 2 32,3 31 35 29 34 26v       129
30 Stig Vestberg Greve 2 31,8 26v 29 33 31 34       127
  Claus Petersen KFK 4 31,8 35 29 v 29 34       127
  Karsten Schack KFK 4 31,5 24v 30 30 33 33       126
  Finn Hermansen Roskilde 2 31,0 28v 28 31 35 30       124
  Bjarne Grøn KHJ 2 30,8 26 32 33 32 v       123
35 Anders Rynkebjerg KFK 4 29,5 24v 25 26 34 33       118
  Jan Christensen KHJ 2 29,5 28 27v 27 32 31       118
  Jens Andersen Viby 1 29,3 v 29 26 34 28       117
  Bjarne Dam Roskilde 2 29,0 29 25 v 32 30       116
  Henning Hansen Slangerup 26,0 36 35 v 0 33       104
40 Kurt Koed Greve 2 25,0 v 34 0 34 32       100
  Kim Castengren NKF 3 25,0 32 35 v 33 0       100
  Frederik Brathen Gilleleje 2 24,0 v 32 0 37 27       96
  Sonny Person Gilleleje 2 24,0 v 29 35 0 32       96
  Christian Hentze Slangerup 24,0 28 31 v 0 37       96
45 Magnus Pieperbrink KHJ 2 23,0 29 29 v 0 34       92
  Otto Kristensen Gilleleje 1 22,5 v 0 30 31 29       90
  Jesper Jørgensen Gilleleje 2 22,5 v 35 26 0 29       90
  Niels Elstrup KFK 4 22,5 28 29 v 0 33       90
  Emil Rosenkilde Roskilde 2 22,5 31 28 v 31 0       90
50 René Rud Slangerup 21,8 33 26 v 0 28       87
  Thomas Kristiansen Greve 2 20,5 26 24 v 32 0       82
  Pernille Dalsgaard NKF 3 19,8 30 23 26 v 0       79
  Tobias Broløs KHJ 2 19,0 21 26 v 0 29       76
  Hans Jensen Viby 1 17,0 v 33 0 35 0       68
55 Benny Jørgensen Roskilde 2 16,8 v 0 33 0 34       67
  Michael Høi W. Jensen Slangerup 16,5 33 v 0 0 33       66
  Henrik Hansen Gilleleje 1 15,3 29 32 v 0 0       61
  Brian Nielsen KHJ 2 14,5 v 0 24 34 0       58
  Jes Skøtt Gilleleje 2 13,8 27 v 28 0 0       55
60 Susanne Lind Greve 2 13,0 v o 24 0 28       52
  Søren Wichmann NKF 3 13,0 23 v 0 0 29       52
  Theis Schack KFK 4 12,8 v 0 0 27 24       51
  Jens Christian Wortman Slangerup 8,0 v 32 0 0 0       32
  Thomas Krum Slangerup 8,0 v 32 0 0 0       32
65 Martin Nielsen Viby 1 7,3 v 0 29 0 0       29
  Bjarne Dahl Gilleleje 2 6,5 26 v 0 0 0       26
  René Engholm Slangerup 6,5 v 0 26 0 0       26
  Thomas Fjaldring Slangerup 5,8 v 0 23 0 0       23





Nyeste kommentarer

05.06 | 17:19

Test

...
04.06 | 18:19
Velkommen har modtaget 76
15.06 | 23:07
Tidligere resultater har modtaget 2
20.06 | 23:08
Billeder 2017-18 har modtaget 1