2. division






  Kl: 17,30 17,00 17,30 18,00 17,30 17,30 18,30 17,00
Stilling: Dato: 28 april 3 maj 12 maj 23 maj 1 juni 8 juni 15 juni 20 juni
Pls. Klub navn: Total KHJ KFK Greve Slangerup HFJ Skovbo HFJ KFK
G Gribskov 4 84 12 9 7 10 12 10 12 12
S Slangerup  60 4 12 9 4 4 7 10 10
B Viby 1 60 10 10 3 8 9 8 3 9
4 KHJ 2 59 8 5 5 7 6 12 9 7
5 HFJ 2 57 6 8 10 5 8 5 7 8
6 Roskilde 2 54 9 7 8 9 7 4 6 4
7 NKF 3 51 5 4 12 6 5 9 4 6
8 Gilleleje 2 45 7 6 6 12 3 3 5 3
9 KFK 4 42 3 3 4 3 10 6 8 5
Duer:                
Klub navn: Total KHJ KFK Greve Slangerup HFJ Skovbo HFJ KFK
Gribskov 4 1131 140 133 132 141 150 144 146 145
KHJ 2 1083 127 131 126 133 138 150 140 138
Slangerup  1076 120 138 135 127 135 135 143 143
HFJ 2 1068 121 132 137 129 139 133 137 140
Roskilde 2 1062 131 132 133 134 138 130 135 129
Gilleleje 2 1058 126 132 131 146 132 129 133 129
NKF 3 1053 120 126 138 129 137 138 129 136
Viby 1 1048 133 133 115 134 141 136 115 141
KFK 4 1013 114 116 118 120 144 134 138 129
                           
Navn Forening GNS: Sum: HFJ KFK Greve Slangerup HFJ Skovbo HFJ KFK Antal Skud
G Jens Jørgen Schou Gribskov 4 38,00 228 38 37 32 37 38 38 34 40 6  
S Thomas Holmskov Slangerup 36,83 221 34 37 38 32 32 38 38 36 6  
B Nichlas Lykkegaard KHJ 2 36,17 217 32 36 36 0 35 38 36 36 6  
4 Helle Udesen Gribskov 4 35,83 215 33 32 33 36 38 35 38 35 6  
5 Hans Jensen Viby 1 35,33 212 32 33 32 34 34 38 36 37 6  
6 Lars Rosenkilde Roskilde 2 35,17 211 33 36 32 34 37 35 33 36 6  
7 Søren Nilsen Viby 1 35,17 211 36 32 37 33 34 31 35 36 6  
8 Lasse Sommer Gribskov 4 35,00 210 35 30 33 34 38 32 37 33 6  
9 Otto Kristensen Gribskov 4 34,83 209 34 34 33 34 36 34 37 34 6  
10 Hans Jørgen Skelgaard Gilleleje 2 34,67 208 35 35 33 38 33 34 32 33 6  
11 Robert Pedersen HFJ 2 34,67 208 31 33 34 32 37 28 37 35 6  
12 Thomas Svane NKF 3 34,67 208 34 33 35 30 34 38 0 34 6  
13 Morten Rasmussen Viby 1 34,67 208 31 33 34 34 38 35 0 34 6  
14 Larthel Olsen NKF 3 34,50 207 32 32 38 35 35 34 32 33 6  
15 Michael Franck Gribskov 4 34,17 205 31 30 33 32 36 37 0 36 6  
16 Bjarne Grøn KHJ 2 34,00 204 32 31 30 33 32 38 35 34 6  
17 Eyvind Munch HFJ 2 33,83 203 0 33 32 32 36 32 33 37 6  
18 Jens Andersen Viby 1 33,83 203 34 35 0 33 35 32 28 34 6  
19 Ib Jensen Roskilde 2 33,67 202 31 35 34 31 35 30 35 32 6  
20 Finn Milling Gilleleje 2 33,33 200 0 31 31 37 33 30 34 34 6  
21 Michael Olesen HFJ 2 33,33 200 32 34 28 34 33 34 31 33 6  
22 Steffen Sørensen HFJ 2 33,33 200 30 30 35 29 27 38 32 35 6  
23 Klaus Risbjerg KFK 4 33,17 199 27 31 33 30 36 33 36 0 6  
24 Benny Jørgensen Roskilde 2 33,17 199 0 0 31 32 34 34 36 32 6  
25 Tobias Broløs KHJ 2 33,00 198 30 28 29 32 36 36 35 27 6  
26 Henning Hansen Slangerup 33,00 198 30 0 35 33 33 26 34 33 6  
27 Børge Madsen HFJ 2 32,50 195 28 32 34 31 33 29 35 30 6  
28 Rasmus Schmidt KHJ 2 32,50 195 31 31 30 33 31 38 31 30 6  
29 Emil Rosenkilde Roskilde 2 32,50 195 34 36 0 35 31 31 0 28 6  
30 Karsten Schack KFK 4 32,00 192 33 0 28 33 35 0 32 31 6  
31 Jan Christensen KHJ 2 32,00 192 27 31 30 35 32 30 34 30 6  
32 Kurt Poulsen NKF 3 32,00 192 31 36 31 24 29 0 32 33 6  
33 Jan Reimann Roskilde 2 31,50 189 33 30 33 30 32 26 31 29 6  
34 Christian Hentze Slangerup 31,50 189 30 36 0 31 27 29 0 36 6  
35 Claus Pedersen KFK 4 31,00 186 27 27 33 0 32 32 33 29 6  
36 Pernille Dalsgaard NKF 3 30,83 185 0 0 29 29 32 31 35 29 6  
37 Dan Christoffersen Gribskov 4 30,67 184 25 26 26 29 33 32 31 33 6  
38 Finn Hermansen Roskilde 2 30,67 184 30 28 34 33 27 28 30 29 6  
39 René Engholm Slangerup 30,50 183 26 32 30 0 32 0 31 32 6  
40 Jan Rasmussen Gilleleje 2 30,00 180 26 33 32 0 0 24 32 33 6  
41 Chistian Staunskær Gilleleje 2 27,33 164 32 31 32 34 35 0 0 0 6  
42 Sonny Person Gilleleje 2 27,33 164 0 33 28 36 0 33 34 0 6  
43 Anders Rynkebjerg KFK 4 27,33 164 0 32 0 33 37 28 0 34 6  
44 Jesper Jørgensen Gilleleje 2 27,00 162 0 0 34 35 31 0 33 29 6  
45 Niels Estrup KFK 4 26,83 161 27 26 24 24 0 34 26 0 6  
46 Per West Slangerup 25,00 150 0 0 32 30 31 29 28 0 6  
47 Bjarne Dahl Gilleleje 2 24,67 148 30 0 0 31 27 32 0 28 6  
48 Thomas Hansen NKF 3 24,00 144 0 25 28 0 0 30 30 31 6  
49 Thomas Krum Slangerup 24,00 144 0 33 0 0 38 0 37 36 6  
50 Malthe Lorenzen KFK 4 23,83 143 0 0 0 0 36 35 37 35 6  
51 Rasmus Lyng NKF 3 23,67 142 0 0 0 35 36 35 0 36 6  
52 Theis Schack KFK 4 23,50 141 0 17 23 23 21 29 24 21 6  
53 Jens Christian Wortman Slangerup 23,17 139 0 0 0 31 0 39 34 35 6  
54 Johan Sandgaard KHJ 2 23,00 138 32 33 0 0 35 0 0 38 6  
55 Kim Castengreen NKF 3 13,50 81 23 0 0 27 31 0 0 0 6  
56 Maja Jensen Viby 1 12,67 76 12 0 12 0 0 16 16 20 6  
57 Frederik Bråthen Gilleleje 2 10,17 61 29 0 0 0 0 0 32 0 6  
58 Michael Worm Slangerup 9,83 59 0 30 0 29 0 0 0 0 6  
59 Frederik A. Lyng NKF 3 5,67 34 0 0 34 0 0 0 0 0 6  
60 Hans Christoffersen HFJ 2 5,00 30 0 0 0 30 0 0 0 0 6  

Nyeste kommentarer

16.06 | 10:56

Hej Ørn der er vist byttet rundt på point for 1. Div mellem kulhuse og skovbo 1

...
30.05 | 08:56

Hej syntes det er for ringe, at 3div. Skulle vente på KFK d.24/5 kom først igang med 30 min forsinkelse

...
04.05 | 17:29

Men man kan jo slette sine fejl herinde

...
04.05 | 17:28

Ja ja ørn

...