Resultater 2021

Alle resultater 2021

 

 

Midtsjællands Turneringsskydning 2021        1. Division    
    Alle skydninger starter kl. 18    
    Dato: 26-maj 02-jun 07-jun 16-jun 24-jun          
Plc.             POINTS: Total HFJ Skovbo KFK Kulhuse KHJ          
G KFK 1 54 12 12 10 10 10          
S KFK 6 53 10 10 9 12 12          
B NKF 1 41 9 8 7 8 9          
4 KHJ 1 41 5 9 12 9 6          
5 Skovbo 1 32 4 7 8 6 7          
6 Kulhuse 24 3 5 4 4 8          
7 NKF 4 23 2 3 6 7 5          
8 HFJ 4 22 7 6 5 2 2          
9 HFJ  1 21 8 4 2 3 4          
10 Skibby 1 19 6 2 3 5 3          
                         
  DUER                      
  Hold Total HFJ Skovbo KFK Kulhuse KHJ          
  KFK 1 769 157 151 154 152 155          
  KFK 6 767 156 149 153 153 156          
  NKF 1 749 152 145 151 148 153          
  KHJ 1 744 146 146 156 148 148          
  Skovbo 1 726 145 144 151 137 149          
  Kulhuse 714 143 139 145 135 152          
  NKF 4 712 141 136 148 141 146          
  HFJ  1 701 151 137 139 134 140          
  HFJ 4 700 149 141 147 132 131          
  Skibby 1 695 147 133 143 136 136          
                         
  1. Division individuelt                      
  4 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.    
                         
    40 er 40/40                  
  Navn Hold GNS: HFJ  Skovbo KFK Kulhuse KHJ       Sum
G Jesper Kjep KFK 6 39,3 39 39 39 36v 40       157
S Frank Pedersen Skibby 1 39,0 38 37v 40 40 38       156
B Per Vestergaard KFK 6 38,5 39 37v 39 38 38       154
4 Musse KFK 1 38,3 38 38 39 37v 38       153
5 Jens Lagerbon KFK 1 38,3 38 38 39 v 38       153
6 Jonas Prip KFK 1 38,3 39 35v 38 37 39       153
7 Steen Hansen KFK 1 38,3 39 35v 35 39 40       153
8 Bjarke Nordvang KFK 6 38,3 38 36v 37 39 39       153
9 Gustav Lagerbon KFK 1 38,0 40 38 38 v 36       152
10 Christian Vogel Kulhuse 1 38,0 35 39 39 32v 39       152
11 Mikkel Rasmussen Skovbo 1 38,0 35v 39 37 37 39       152
12 Søren Schmidt KHJ 1 37,8 38 36v 39 36 38       151
13 Carsten S. Nielsen NKF 1 37,8 v 37 39 38 37       151
14 Torben Broløs KHJ 1 37,5 36 35v 40 38 36       150
15 Gert Larsen NKF 1 37,5 39 36v 37 36 38       150
16 Christian Kruse NKF 1 37,5 38 35v 35 37 40       150
17 John Hansen NKF 1 37,3 v 37 38 37 37       149
18 Karin Gydesen HFJ 1 37,0 39 35 37 30v 37       148
19 Preben Nakskov HFJ 4 37,0 38 38 39 33 29v       148
20 Bo Jensen KFK 1 37,0 39 37 35 v 37       148
21 Mikael Andersen  KHJ 1 37,0 34v 38 37 34 39       148
22 Bo Larsen Skovbo 1 37,0 32v 35 38 35 40       148
23 Steen Nielsen NKF 4 36,8 36 28v 34 37 40       147
24 Hans Jensen HFJ 1 36,5 39 36 34 37 33v       146
25 Jørgen Pedersen KHJ 1 36,5 36 35 38 37 33v       146
26 Torben Rasmussen Kulhuse 1 36,3 37 35v 35 35 38       145
27 Stig Nielsen NKF 4 36,3 36 37 37 35 v       145
28 Jørgen Jørgensen NKF 1 36,0 38 34 v 34 38       144
29 Kristoffer Bay NKF 4 36,0 37 35 37 34v 35       144
30 Mogens Jensen KHJ 1 35,8 35 32 39 37 v       143
31 Karsten Nielsen Skovbo 1 35,8 38 37 37 31 v       143
32 Rasmus Karlog HFJ 4 35,5 37 33v 38 34 33       142
33 Kasper Kramme Kulhuse 1 35,5 34 31v 36 37 35       142
34 Lennart Sørensen HFJ 4 35,3 37 38 34 32 v       141
35 Jan Ovesen KFK 6 35,3 35 36 36 33v 34       141
36 Carsten Nielsen NKF 1 35,3 37 33 37 32v 34       141
37 Jimmy Larsen Skovbo 1 35,3 38 33 36 v 34       141
38 Leif Frederiksen KHJ 1 35,0 36 32v 34 35 35       140
39 John Hilmer NKF 4 35,0 v 29 38 35 38       140
40 Palle Olsson HFJ 1 34,8 36 32v 33 35 35       139
41 Henning Christiansen Skovbo 1 34,8 v 30 39 34 36       139
42 Kim Havmøller NKF 4 34,5 32v 35 36 34 33       138
43 Svend Jensen Skibby 1 34,5 37 32v 32 35 34       138
44 Jens Skovvad HFJ 1 34,3 37 33 32v 32 35       137
45 Jan Sørensen HFJ 4 34,0 37 32 36 31 30v       136
46 Steffen Ø. Sørensen Kulhuse 1 33,8 31 33 34 v 37       135
47 Simon Pedersen Skibby 1 33,8 36 33 36 v 30       135
48 Jesper Rasmussen HFJ 4 33,0 35 29v 32 33 32       132
49 Peter Lefolii Kulhuse 1 32,8 37 32 31 31 30v       131
50 Søren Birkstrøm Skibby 1 32,5 36 29v 29 32 33       130
51 Tom Pedersen Skibby 1 31,0 29 31 35 29 28v       124
52 Per Knudsen KFK 6 28,5 39 36 v 39 0       114
53 Henry Petersen KFK 6 28,3 39 37 v 37 0       113
54 Svend Pedersen Skibby 1 28,3 29 28 25v 25 31       113
55 Rune Sæther Andresen Kulhuse 1 26,0 v 0 35 31 38       104
56 Andreas Sørensen HFJ 4 25,8 36 31 v 0 36       103
57 Anders Seierskilde Skovbo 1 25,5 34 33 35 v 0       102
58 Henrik Rasmussen Skovbo 1 8,3 v 0 0 0 33       33
59 Lasse Holst NKF 4 23,0 30 v 32 30 0       92
60 Poul Erik Nielsen HFJ 1 22,8 v 0 31 27 33       91
61 Christian Billesschou KFK 6 19,3 v 0 38 0 39       77
62 Torben Kjep HFJ 1 17,0 v 33 35 0 0       68
63 Dennis R. Andersen KFK 6 17,0 v 0 32 0 36       68
64 Christian E. Andersen KFK 1 9,5 v 0 0 38 0       38
65 Emil Petersen NKF 1 9,0 36 v 0 0 0       36

 

 

  Turneringsskydning 2021         2. Division    
    Alle skydninger starter kl. 18. - undtagen Gilleleje (kl. 10)    
    Dato:  27-maj 31-maj 12-jun 16-jun 24-jun          
Plc. Hold Total KHJ Slangerup Gilleleje HFJ Greve          
G Gilleleje 1 48 10 6 8 12 12          
S HFJ 2 45 12 9 7 9 8          
B NKF 3 44 8 12 9 6 9          
4 Gilleleje 2 37 6 7 12 8 4          
5 KHJ 2 29 7 8 4 4 6          
6 Slangerup 29 9 10 0 0 10          
7 Roskilde 2 26 3 3 10 7 3          
8 Greve 2 25 5 5 3 5 7          
9 Viby 1 22 0 4 6 10 2          
10 KFK 4 19 4 2 5 3 5          
                         
  Holdduer Total KHJ Slangerup Gilleleje HFJ Greve          
  Gilleleje 1 693 138 133 130 146 146          
  HFJ 2 686 141 134 127 144 140          
  NKF 3 680 131 136 133 139 141          
  Gilleleje 2 666 125 133 135 142 131          
  Greve 2 644 124 132 115 137 136          
  KHJ 2 643 125 133 115 136 134          
  Roskilde 2 642 121 120 134 140 127          
  KFK 4 620 123 117 116 130 134          
  Viby 1 496 0 130 124 146 96          
  Slangerup 414 137 135 ? 0 142          
                         
  2. Division individuelt                      
  4 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.    
                         
    40 er 40 i 40 skud!                
  Navn Hold GNS: KHJ Slangerup Gilleleje HFJ Greve       Sum
G Nichlas Lykkegaard KHJ 2 36,5 36 37 v 38 35       146
S Rasmus Achton Lyng NKF 3 36,0 v 35 35 36 38       144
B Michael Franck Gilleleje 1 35,8 35 34 31v 37 37       143
B Frederik Achton Lynch HFJ 2 35,8 36 35 v 36 36       143
B Thomas Holmskov Slangerup 35,8 35 36 33 v 39       143
6 Morten Rasmussen Viby 1 35,5 v 34 36 38 34       142
7 Jens Jørgen Schou Gilleleje 1 35,3 35 31v 36 37 33       141
8 Lasse Sommer Gilleleje 1 35,3 36 32v 32 35 38       141
9 Hans Jørgen Skelgaard Gilleleje 2 35,3 35 33v 34 38 34       141
10 Steen Sørensen HFJ 2 35,3 34 33v 34 37 36       141
  Jan Frandsen NKF 3 35,0 v 36 35 35 34       140
  Søren Nielsen Viby 1 35,0 v 34 33 39 34       140
  Finn Milling Gilleleje 1 34,8 31v 35 31 37 36       139
  Kristian Staunskær Gilleleje 2 34,0 32 33 34 37 30v       136
15 Martin Schläger Greve 2 34,0 34 30 29v 35 37       136
  Eyvind Munch HFJ 2 33,8 35 30 29v 35 35       135
  Thomas Svane NKF 3 33,8 36 30 v 35 34       135
  Lars Rosenkilde Roskilde 2 33,8 30 33 35 37 v       135
  Ib Jensen Roskilde 2 33,8 31v 31 35 36 33       135
20 Jasper Nielsen Greve 2 33,3 33 33 v 34 33       133
  Klaus Risbjerg KFK 4 33,3 36 29 27v 34 34       133
  Larthel Olsen NKF 3 33,3 33 28 37 v 35       133
  Michael Olsen HFJ 2 33,0 34 30v 31 32 35       132
  Johan Sandgaard KHJ 2 33,0 32 35 31 v 34       132
25 Robert Petersen HFJ 2 32,8 36 32 25v 36 27       131
  Børge Madsen HFJ 2 32,8 34 34 33v 33 30       131
  Alex Nielsen Gilleleje 2 32,5 31 32 32 30v 35       130
  Helle Udesen Gilleleje 1 32,3 32 30 29v 33 34       129
  Tom Erikstrup Greve 2 32,3 31 35 29 34 26v       129
30 Stig Vestberg Greve 2 31,8 26v 29 33 31 34       127
  Claus Petersen KFK 4 31,8 35 29 v 29 34       127
  Karsten Schack KFK 4 31,5 24v 30 30 33 33       126
  Finn Hermansen Roskilde 2 31,0 28v 28 31 35 30       124
  Bjarne Grøn KHJ 2 30,8 26 32 33 32 v       123
35 Anders Rynkebjerg KFK 4 29,5 24v 25 26 34 33       118
  Jan Christensen KHJ 2 29,5 28 27v 27 32 31       118
  Jens Andersen Viby 1 29,3 v 29 26 34 28       117
  Bjarne Dam Roskilde 2 29,0 29 25 v 32 30       116
  Henning Hansen Slangerup 26,0 36 35 v 0 33       104
40 Kurt Koed Greve 2 25,0 v 34 0 34 32       100
  Kim Castengren NKF 3 25,0 32 35 v 33 0       100
  Frederik Brathen Gilleleje 2 24,0 v 32 0 37 27       96
  Sonny Person Gilleleje 2 24,0 v 29 35 0 32       96
  Christian Hentze Slangerup 24,0 28 31 v 0 37       96
45 Magnus Pieperbrink KHJ 2 23,0 29 29 v 0 34       92
  Otto Kristensen Gilleleje 1 22,5 v 0 30 31 29       90
  Jesper Jørgensen Gilleleje 2 22,5 v 35 26 0 29       90
  Niels Elstrup KFK 4 22,5 28 29 v 0 33       90
  Emil Rosenkilde Roskilde 2 22,5 31 28 v 31 0       90
50 René Rud Slangerup 21,8 33 26 v 0 28       87
  Thomas Kristiansen Greve 2 20,5 26 24 v 32 0       82
  Pernille Dalsgaard NKF 3 19,8 30 23 26 v 0       79
  Tobias Broløs KHJ 2 19,0 21 26 v 0 29       76
  Hans Jensen Viby 1 17,0 v 33 0 35 0       68
55 Benny Jørgensen Roskilde 2 16,8 v 0 33 0 34       67
  Michael Høi W. Jensen Slangerup 16,5 33 v 0 0 33       66
  Henrik Hansen Gilleleje 1 15,3 29 32 v 0 0       61
  Brian Nielsen KHJ 2 14,5 v 0 24 34 0       58
  Jes Skøtt Gilleleje 2 13,8 27 v 28 0 0       55
60 Susanne Lind Greve 2 13,0 v o 24 0 28       52
  Søren Wichmann NKF 3 13,0 23 v 0 0 29       52
  Theis Schack KFK 4 12,8 v 0 0 27 24       51
  Jens Christian Wortman Slangerup 8,0 v 32 0 0 0       32
  Thomas Krum Slangerup 8,0 v 32 0 0 0       32
65 Martin Nielsen Viby 1 7,3 v 0 29 0 0       29
  Bjarne Dahl Gilleleje 2 6,5 26 v 0 0 0       26
  René Engholm Slangerup 6,5 v 0 26 0 0       26
  Thomas Fjaldring Slangerup 5,8 v 0 23 0 0       23

 

0      
    Skydninger starter på standen  kl. 18. - undtagen Gribskov (kl. 13!)    
    Dato 25-maj 02-jun 12-jun 17-jun 22-jun          
Plc. HOLD Total KFK HFJ Gribskov Greve Skovbo          
G Gribskov 48 12 12 12 12            
S KHJ 3 37 10 10 7 10            
B KFK 5 35 9 9 10 7            
4 KFK2 33 8 8 8 9            
5 Skovbo 2 28 7 4 9 8            
6 HOJ 2 24 5 7 6 6            
7 HFJ 5  21 6 6 4 5            
8 Skibby 2 18 4 5 5 4            
    0                    
    0                    
                         
  DUER                      
  Hold Total KFK HFJ Gribskov Greve Skovbo          
  Gribskov 579 142 147 147 143            
  KHJ 3 534 138 142 116 138            
  KFK 5 519 138 138 127 116            
  KFK2 518 136 130 118 134            
  Skovbo 2 499 134 114 126 125            
  HOJ 2 472 119 127 115 111            
  HFJ 5  461 121 122 107 111            
  Skibby 2 441 106 118 107 110            
    0                    
    0                    
                         
  3. Division individuelt                      
  4 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.    
  40 er 40 i 40                    
                         
Plc Navn Klub  GNS: KFK HFJ Gribskov Greve Skovbo       Sum
G Miguel Christensen KFK 5 37,3 38 38 36 v         112
S Svend Hansen Gribskov 37,0 36v 38 37 36         111
B Kim Kristiansen Gribskov 36,0 312v 37 37 34         108
4 Karsten H. Jørgensen KFK 2 36,0 36 35 29v 37         108
5 Bent Carlsen Gribskov 35,7 36 34v 37 34         107
6 Frank Jacobsen Skovbo 2 35,3 38 v 35 33         106
7 Jens B. Larsen KFK 2 35,3 35 33 30v 38         106
8 Ole Meller KFK 5 35,3 37 36 27v 33         106
9 Jens Frederiksen KHJ 3 35,3 35 37 27v 34         106
10 Flemming Andersen KHJ 3 35,3 35 34 27v 37         106
11 Bjarne Larsen Gribskov 35,0 31 38 30v 36         105
12 Jørgen ØRN Bentzen KHJ 3 34,3 33 35 v 35         103
13 Jonny Van Hauen Gribskov 34,3 36 30 26v 37         103
14 Ebbe Pries KHJ 3 34,3 35 36 28v 32         103
15 Michael Svensen Gribskov 34,0 34 32 36 31v         102
16 Jørgen Petersen HOJ 2 33,7 33 37 v 31         101
17 Robert Vallentin KFK 5 33,7 33 35 33 31v         101
18 Karsten Petersen Skibby 2 32,7 29v 36 31 31         98
19 Simon Vilhelmsen Skovbo 2 32,0 34 30v 32 30         96
20 Erling L. Lauridsen KFK 2 31,3 33 31 30 27v         94
21 Mona Rybak Skovbo 2 31,3 29 27v 33 32         94
22 Kim Andersen HFJ 5 31,0 28v 35 28 30         93
23 Peter Danielsen KFK 2 30,7 32 31 29 v         92
24 Lars Viggo Sørensen Skovbo 2 30,0 29 31 26v 30         90
25 Charlotte E. Larsen HFJ 5 29,7 33 28 24v 28         89
26 Karl Emil Hjorth HOJ 2 29,7 32 32 25 23v         89
27 Thor Hansen Skibby 2 29,7 25v 28 31 30         89
28 Mike Bladt Skovbo 2 29,3 33 26 v 29         88
29 Poul Nielsen HOJ 2 29,3 28 26v 32 28         88
30 Tommi Kvist KFK 5 29,3 30 27 31 26v         88
31 Uffe Bastiansen HFJ 5 28,7 30 29 v 27         86
32 Egon Hansen HOJ 2 28,3 26 32 27 24v         85
33 Storm Madsen KFK 5 27,3 27 28 27 26v         82
34 Lis Enqvist HFJ 5 26,7 v 30 28 22         80
35 Gitte Olsson HFJ 5 26,7 27 27 22v 26         80
36 Vagn Hansen KHJ 3 25,7 23 29 17v 25         77
37 Keld Ibsen Skibby 2 25,7 27 23v 23 27         77
38 Mads Faber-Madsen Skovbo 2 24,7 23 24 v 27         74
39 Peter Jensen HFJ 5 24,3 24 22v 24 25         73
40 Søren Wilhelmsen Skibby 2 23,7 25 24 22v 22         71
41 Jerry Gordon KFK 2 21,0 31 v 0 32         63
42 Hans Peter Jensen HOJ 2 19,7 v 0 31 28         59
43 Lars Hansen KFK 5 19,7 30 29 v 0         59
44 Anette Schnipper HFJ 5 19,0 30 v 27 0         57
45 Frederik West KHJ 3 11,3 v 0 34 0         34
46 Søren Jensen Skibby 2 10,0 v 30 0 0         30
47 Torben Loh…. KFK 2 9,0 v 0 0 27         27

 

 

Turneringsskydning 2021           4. Division    
Alle skydninger starter kl. 18.    
    Dato: 26-maj 03-jun 08-jun 17-jun 21-jun          
Plc. Hold Points Skovbo Greve KFK KHJ KFK          
G Greve 3 56 12 10 10 12 12          
S Hvidovre 46 10 9 12 9 6          
B Greve 1 43 8 12 9 5 9          
4 Viby 2 42 9 7 8 10 8          
5 Gilleleje 3 40 7 8 7 8 10          
6 Viby 3 32 6 6 6 7 7          
7 Skovbo 3 26 5 5 5 6 5          
    0                    
    0                    
    0                    
                         
  DUER                      
  Hold Total Skovbo Greve KFK KHJ KFK          
  Greve 3 639 124 123 124 132 136          
  Hvidovre 610 114 122 132 123 119          
  Viby 2 596 113 116 119 124 124          
  Gilleleje 3 588 108 117 106 123 134          
  Viby 3 554 105 113 98 116 122          
  Greve 1 552 112 128 122 61 129          
  Skovbo 3 415 77 98 85 87 68          
    0                    
    0                    
    0                    
                         
  4. Division individuelt                      
  4 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.    
    betyder 40 i 40!!!!                  
                         
  Navn Klub  GNS: Skovbo Greve KFK KHJ KFK       Sum
G Mikkel Lange Harder Hvidovre 1 35,3 34 36 35 36 v       141
S Ebbe Hansen Greve 3 35,3 34v 36 34 35 36       141
B Flemming Leth Viby 2 33,3 v 30 37 33 33       133
4 Nicolai Lötscher Greve 1 33,0 21v 32 31 35 34       132
5 Jan Thomici Greve 3 32,8 35 30v 31 31 34       131
6 Palle Strauss Greve 3 32,3 28v 32 32 32 33       129
7 John Kristensen Viby 2 32,0 34 32 28v 30 32       128
8 Jens Dabelsteen Viby 2 32,0 31 27v 28 37 32       128
9 Kjeld Bille Nielsen Hvidovre 1 31,8 28v 28 35 30 34       127
10 Allan Leed Gilleleje 3 31,8 25v 33 28 31 35       127
11 Christian Andersen Viby 3 31,0 27v 30 32 30 32       124
12 Peter Laustsen Hvidovre 1 30,8 27v 31 32 30 30       123
13 Michael Simonsen Gilleleje 3 30,8 31 29v 30 33 29       123
14 Michael Thorup Greve 1 30,5 32 28 28 v 34       122
15 Kim Hellmann Gilleleje 3 30,5 27 28 v 33 34       122
16 Torben Frandsen Greve 1 30,3 28 32 32 26v 29       121
17 Milo Davidsen Skovbo 3 29,3 v 31 27 26 33       117
18 Lauritz Petersen Viby 3 29,0 25v 32 25 28 31       116
19 Mads Mortensen Greve 3 28,8 27 25v 28 27 33       115
20 Jimmy Sørensen Gilleleje 3 28,8 25 27 29 24v 34       115
21 Gudmund Rasmussen Viby 2 27,8 31 27 26 24v 27       111
22 Flemming Mortensen Viby 3 27,3 29 27 v 23 30       109
23 Tino Capion Gilleleje 3 26,5 22 27 18v 26 31       106
24 Finn Castella Hvidovre 1 25,5 25 23v 23 27 27       102
25 Sune Jorn Hvidovre 1 24,3 v 27 18 24 28       97
26 Decha Creutzfeldt Viby 3 24,3 24 24 21 28 v       97
27 Steen Aadal Greve 1 21,8 31 24 v 0 32       87
28 Morgens H. Pedersen Hvidovre 1 21,5 23 20 v 21 22       86
29 Christian Lønberg Skovbo 3 20,8 22 21 17 23 0       83
30 Lars Rasmussen Gilleleje 3 20,0 14 12v 19 20 27       80
31 Ib Christensen Viby 3 19,5 19v 20 20 19 19       78
32 Lizette Ramskov Skovbo 3 18,5 16 19 8v 19 20       74
33 John Larsen Viby 2 18,5 17v 17 18 19 20       74
34 Lisbeth Davidsen Skovbo 3 18,0 24 27 21 v 0       72
35 Alicia Ramskov Skovbo 3 17,3 15 14v 20 19 15       69
36 Preben Hensje Greve 3 16,5 v 0 0 34 32       66
37 Kenneth Søegaard Viby 3 14,8 v 0 0 30 29       59
38 Brian Larsen Hvidovre 1 12,8 v 0 30 0 21       51
39 Helle Rønde Greve 1 11,8 14 v 16 0 17       47
40 Thomas Røslav Greve 1 9,0 v 36 0 0 0       36
41 Simom Daugaard Greve 1 7,8 v 0 31 0 0       31
42 Michael Koefod Gribskov 5,5 v 22 0 0         22
43 Bent Rasmussen Greve 3 4,8 19 v 0 0         19

 

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

16.06 | 10:56

Hej Ørn der er vist byttet rundt på point for 1. Div mellem kulhuse og skovbo 1

...
30.05 | 08:56

Hej syntes det er for ringe, at 3div. Skulle vente på KFK d.24/5 kom først igang med 30 min forsinkelse

...
04.05 | 17:29

Men man kan jo slette sine fejl herinde

...
04.05 | 17:28

Ja ja ørn

...
Du kan lide denne side