Resultater 2019

Midtsjællands Turneringsskydning 2019        1. Division                          
    Alle skydninger starter kl. 18. - Undtagen Haslev og Finalen                      
    Dato: 01-maj 09-maj 22-maj 29-maj 05-jun 13-jun 19-jun 25-jun      
Plc.             POINTS: Total HFJ KHJ Skovbo Haslev Kulhuse Greve Skovbo KFK      
G KFK 6 88 10 12 10 12 8 12 12 12      
S KFK 1 85 12 10 12 10 12 10 9 10      
B NKF 1 70 9 9 7 9 12 6 10 8      
4 KHJ 1 66 9 8 9 3 12 9 7 9      
5 Skovbo 1 53 6 7 8 7 4 7 8 6      
6 Kulhuse 1 52 7 6 4 6 7 8 6 8      
7 HFJ 1 36 5 5 6 5 5 4 2 4      
8 Skibby 1 33 4 2 5 4 7 5 3 3      
ned Gilleleje 1 33 3 3 3 8 3 3 5 5      
ned Greve 2 20 2 4 2 2 2 2 4 2      
                           
  DUER                        
  Hold Total HFJ  KHJ Skovbo Haslev Kulhuse Greve Skovbo KFK      
  KFK 6 1230 152 153 155 156 153 148 158 155      
  KFK 1 1218 154 153 156 152 154 145 151 153      
  NKF 1 1193 151 152 146 148 154 138 154 150      
  KHJ 1 1185 151 149 150 142 154 143 145 151      
  Skovbo 1 1161 147 143 147 147 138 141 149 149      
  Kulhuse 1 1157 148 143 136 146 147 143 144 150      
  HFJ 1 1134 147 142 143 144 141 134 140 143      
  Skibby 1 1126 144 135 142 142 147 136 140 140      
  Gilleleje 1 1113 141 140 134 148 134 132 141 143      
  Greve 2 1071 140 141 126 129 127 130 141 137      
                           
  1. Division individuelt                        
  6 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.                        
                           
    40 er 40/40                    
  Navn Hold GNS: HFJ  KHJ Skovbo Haslev Kulhuse Greve Skovbo KFK Sum Skud
G Per Vestergaard KFK 6 39,7 v 39 40 40 39 35v 40 40 238  
S Jesper Kjep KFK 6 38,8 37 36v 38 39 39 34v 40 40 233 243
B Christian E. Andersen KFK 1 38,8 39 38 37v 40 40 38 37v 38 233 245
4 Gert Larsen NKF 1 38,7 38 39 36v 38 39 38 40 36v 232  
5 Christian Billesschou KFK 6 38,7 39 39 39 39 37v 38v 38 38 232  
6 Steen Hansen KFK 1 38,3 38 39 39 36v 38 34v 38 38 230  
7 Søren Schmidt KHJ 1 38,2 38 38 36v 33v 39 38 36 40 229  
8 Bjarke Nordvang KFK 6 38,0 38 36v 38 37v 37 38 40 37 228  
9 Kasper Kramme Kulhuse 1 37,8 36v 33v 38 37 39 38 36 39 227  
10 Musse KFK 1 37,7 38 39 40 31v v 33 37 39 226  
11 Jan Ovesen KFK 6 37,5 32v 39 37 38 38 33v 37 36 225  
12 Mikkel Rasmussen Kulhuse 1 37,3 38 39 33v 37 38 35 32v 37 224  
13 Bo Jensen KFK 1 37,3 39 37 34v 37 37 36v 38 36 224  
14 Jørgen Jørgensen NKF 1 37,2 v 38 36 38 39 35 33v 37 223  
15 Christian Kruse NKF 1 37,2 37 38 37 36 38 v 34v 37 223  
16 Torben Broløs KHJ 1 37,0 37 37 36v 36 39 36 35v 37 222  
17 John Hansen NKF 1 37,0 37 37 35 36 34v v 38 39 222  
18 Jimmi Larsen Skovbo 1 37,0 37 33v 36 38 34v 35 38 38 222  
19 Frank Pedersen Skibby 1 37,0 39 34v 34 39 39 34 33v 37 222  
20 Flemming Lund KHJ 1 37,0 36v 37 39 36 38 33v 36 36 222  
21 Carsten Nielsen NKF 1 37,0 39 35 37 35v 38 v 37 36 222  
22 Carsten S. Nielsen NKF 1 36,8 37 37 v v 37 34 39 37 221  
23 Anders Pedersen Skovbo 1 36,8 37 38 36 36 34v 33v 38 36 221  
24 Karsten Nielsen Skovbo 1 36,7 34v 37 37 37 34v 37 35 37 220  
25 Dennis R. Andersen KFK 6 36,7 32v 36 36 37 35v 37 37 37 220  
26 Jens Skovvad HFJ 1 36,3 38 35 36 31v 38 38 33 30v 218  
27 Bo Larsen Skovbo 1 36,3 32v 35 38 36 35 36 38 32v 218  
28 Palle Olsson HFJ 1 36,0 36 35 34v 36 35 32v 36 38 216  
29 Jens Jørgen Schou Gilleleje 1 35,8 32v 33 36 37 v 37 35 37 215  
30 Jasper Nielsen Greve 2 35,8 36 38 32 v v 32 37 40 215  
31 Torben Rasmussen Kulhuse 1 35,7 37 34v 31v 36 35 36 35 35 214  
32 Michael Franck Gilleleje 1 35,5 36 34 32v 38 34 30v 36 35 213  
33 Torben Kjep HFJ 1 35,3 38 36 31 37 32v v 33 37 212  
34 Rune Sæther Andresen Kulhuse 1 35,3 34 37 33v 33 v 34 37 37 212  
35 Leif Frederiksen KHJ 1 35,3 38 v v 34 38 34 33 35 212  
36 Lasse Sommer Gilleleje 1 35,3 35 35 35 38 31v 31v 32 37 212  
37 Karin Gydesen HFJ 1 35,3 v 35 36 36 36 30v 34 35 212  
38 Helle Udesen Gilleleje 1 35,2 35 38 v 35 35 32v 35 33 211  
39 Søren Birkstrøm Skibby 1 34,8 36 34 37 31v v 33 35 34 209  
40 Henning B Andersen Skovbo 1 34,8 36 v v 33 34 33 35 38 209  
41 Tom Erikstrup Greve 2 34,5 34 34 32 36 36 31v 35 31v 207  
42 Stig Vestberg Greve 2 34,5 36 35 32 29v 34 37 33 27v 207  
43 Martin Schläger Greve 2 34,5 34 34 30v 37 27v 30 36 36 207  
44 Henning Christiansen Skovbo 1 34,5 37 32v 34 34 35 33v 34 33 207  
45 Svend Jensen Skibby 1 34,3 33 29v 36 31 37 33 36 29v 206  
46 Simon Pedersen Skibby 1 34,3 29v 28v 29 34 35 35 36 37 206  
47 Hans Jørgen Skelgård Gilleleje 1 34,0 35 33 31v 34 33 32v 35 34 204  
48 Frederik Acton-Lyng HFJ 1 33,8 35 36 26v 35 31 27v 37 29 203  
49 Christian Vogel Kulhuse 1 33,7 37 31 32 36 35 31 v v 202  
50 Poul Erik Nielsen HFJ 1 32,8 30v v 37 32 31 34 30 33 197  
51 Svend Pedersen Skibby 1 32,5 30v 33 32 31v 35 31 32 32 195  
52 Peter Lefolii Kulhuse 1 32,5 29 v 27 31 35 v 36 37 195  
53 Mikael Andersen  KHJ 1 29,8 36 v 37 v 37 33 0 36 179  
54 Heinrich Hass Skibby 1 29,8 36 34 35 38 36 v v 0 179  
55 Ebbe Hansen Greve 2 29,7 33 31 26v v 30 28 26 30 178  
56 Bjarne Grøn KHJ 1 28,5 v 31 31 36 v 35 0 38 171  
57 Per Unmack Gilleleje 1 26,2 v v 30 33 32 30 32 0 157  
58 Mogens Jensen KHJ 1 25,2 38 37 38 v v 0 38 0 151  
59 Jens Lagerbon KFK 1 25,2 38 v 39 36 38 v 0 0 151  
60 Jonas Prip KFK 1 19,0 v v 0 0 38 0 38 38 114  
61 Jørn Olsen KFK 1 18,8 v v 38 0 0 37 0 38 113  
62 Mikkel Boye Udesen Gilleleje 1 15,2 v 33 27 v 0 0 0 31 91  
63 Jan Tomicic Greve 2 13,0 v v 0 27 27 24 0 0 78  
64 Gustav Lagerbon KFK 1 12,5 36 v v 39 0 0 0 0 75  
65 Marcus Bent Jensen NKF 1 12,2 37 v v 36 0 0 0 0 73  
66 Phillip Larsen KFK 6 6,3 38 v v 0 0 0 0 0 38  
67 Henrik Schmidt Hansen Gilleleje 1 5,8 35 v v 0 0 0 0 0 35  
68 Hans Jensen HFJ 1 5,5 33 v v 0 0 0 0 0 33  
69 Rune Hansen NKF 1 5,2 v v 0 0 0 31 0 0 31  
70 Freja Olsson HFJ 1 5,2 v 31 v 0 0 0 0 0 31  
71 Romy Larsen Greve 2 4,8 29 v v 0 0 0 0 0 29  
72 Michael Bachmann Kulhuse 1 4,8 v 29 v 0 0 0 0 0 29  
                           
  Turneringsskydning 2019         2. Division                        
    Alle skydninger starter kl. 18. - undtagen Gilleleje og Finale på KFK!                      
    Dato:  30-apr 08-maj 23-maj 28-maj 05-jun 15-jun 19-jun 25-jun      
Plc. Hold Total Greve HFJ KHJ KFK Skovbo Gilleleje HFJ KFK      
op NKF 4 84 10 10 10 8 10 12 12 12      
op HFJ 4 70 9 4 12 12 12 8 7 6      
3 KFK 4 58 12 3 6 5 9 10 3 10      
4 KHJ 2 55 5 12 5 9 7 5 8 4      
5 HFJ 2 52 4 8 7 7 7 7 6 6      
6 NKF 3 50 2 7 4 10 6 9 9 3      
7 Gilleleje 2 47 6 5 9 6 5 4 4 8      
8 Viby 1 46 7 9 2 2 8 6 5 7      
ned Roskilde 2 40 3 6 3 3 3 3 10 9      
ned KFK 2 30 8 2 8 4 4 0 2 2      
                           
  Holdduer Total Greve HFJ KHJ KFK Skovbo Gilleleje HFJ KFK      
  NKF 4 1152 143 150 140 133 145 146 151 144      
  HFJ 4 1121 139 142 142 136 146 134 147 135      
  KFK 4 1112 146 142 137 129 142 135 140 141      
  KHJ 2 1108 132 151 136 134 141 132 148 134      
  HFJ 2 1101 132 146 138 132 141 133 144 135      
  Gilleleje 2 1086 133 143 139 130 133 132 140 136      
  Viby 1 1076 134 147 124 120 141 132 143 135      
  Roskilde 2 1070 129 144 127 123 130 127 150 140      
  NKF 3 1058 92 145 132 134 138 135 148 134      
  KFK 2 936 135 137 138 129 133 0 137 127      
                           
  2. Division individuelt                        
  6 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.                        
                           
    40 er 40 i 40 skud!                    
  Navn Hold GNS: Greve HFJ KHJ KFK Skovbo Gilleleje HFJ KFK Sum  
G Stig Nielsen NKF 4 37,3 36 37 38 34v 36 35v 39 38 224  
S Steen Nielsen NKF 4 37,0 37 38 36 32v 35v 39 36 36 222  
S Lars Rosenkilde Roskilde 2 37,0 36 38 36 32v 37 v 38 37 222  
4 Morten Rasmussen Viby 1 36,5 36 37 26v 36 34v 38 37 35 219  
5 Johan Sandgaard KHJ 2 36,2 34v 38 38 34 35 v 37 35 217  
6 John Hilmer NKF 4 36,2 36 38 33v 33v 35 36 37 35 217  
7 Kristoffer Bay NKF 4 36,2 30v 37 v 34 37 36 38 35 217  
8 Jens Andersen Viby 1 36,0 36 38 34 33v 35 33v 38 35 216  
9 Børge Madsen HFJ 2 35,7 35 38 33v 30v 36 33 37 35 214  
10 Klaus Risbjerg KFK 4 35,5 36 37 34 33v 34 39 33 v 213  
  Jan Sørensen HFJ 4 35,3 37 36 35 31 v 30v 38 35 212  
  Larthel Olsen NKF 3 35,3 27v 34 34 31v 35 35 38 36 212  
  Klaus Hansen HFJ 4 35,2 33 v 37 38 37 33 32v 33 211  
  Rasmus Karlog HFJ 4 35,2 36 33 v 34 37 37 v 34 211  
15 Karsten Schack KFK 4 35,2 38 36 34 30v 34 30v 36 33 211  
  Jerry Gordon KFK 2 35,0 34 32v 35 35 37 34 35 29v 210  
  Nichlas Lykkegaard KHJ 2 35,0 33 38 31 38 33 37 v v 210  
  Jens Frederiksen KHJ 2 35,0 33 38 35 29v 35 v 37 32 210  
  Frederik Vest KHJ 2 35,0 32 31v v 33 38 35 38 34 210  
20 Jan Frandsen NKF 3 35,0 35 29v 32v 37 38 32 36 32 210  
  Finn Hermansen Roskilde 2 35,0 31 37 26v 33 28v 36 37 36 210  
  Dennis Knudsen HFJ 2 34,7 30v 35 34 33 35 34 37 32v 208  
  Steen Sørensen HFJ 2 34,7 32 36 35 v 35 v 35 35 208  
  Lars Frederiksen KFK 4 34,5 33 37 32v 31v 33 33 36 35 207  
25 Frederik Bråthen Gilleleje 2 34,3 34 37 v v 31 35 38 31 206  
  Christian Staunskær Gilleleje 2 34,3 v 35 38 33 32 36 32 22v 206  
  Claus Petersen KFK 4 34,3 36 31v 32 35 37 31v 31 35 206  
  Lennart Sørensen HFJ 4 34,2 33 33 33 v 36 v 39 31 205  
  Ib Jensen Roskilde 2 34,2 32v 35 32 31v 33 32 39 34 205  
30 Kim Castengren NKF 3 34,0 30v 37 32 30v 32 32 39 32 204  
  Ole Mathiasen NKF 4 34,0 34 37 23v 32 v 34 36 31 204  
  Kim Havmøller NKF 4 34,0 30 v 33 27v 37 34 37 33 204  
  Hans Jensen Viby 1 34,0 32 37 30 24v 38 v 33 34 204  
  Preben Nakskov HFJ 4 33,8 30v 36 33 32 36 33 33 v 203  
35 Jesper Rasmussen HFJ 4 33,3 v 34 31v 32 33 31 37 33 200  
  Jan Christensen KHJ 2 33,3 32 37 28 21v 25v 34 36 33 200  
  Sonny Persson Gilleleje 2 33,2 36 35 34 32 32 30 v v 199  
  Eyvind Munch HFJ 2 33,2 28v 37 33 30 31 v 35 33 199  
  Andreas Sørensen HFJ 4 33,2 31 36 37 31 34 v 30 28v 199  
40 Jan Reimann Roskilde 2 33,2 30v 34 33 v 32 31 36 33 199  
  Erling Lauridsen KFK 2 33,0 33 33 32 32 33 v 35 31v 198  
  Jes Skøtt Gilleleje 2 32,8 32 35 33 31v 33 31 33 28v 197  
  Michael Olsen HFJ 2 32,8 25v 35 v 34 35 30 32 31 197  
  Kurt Poulsen NKF 3 32,7 v 39 34 31 33 v 29 30 196  
45 Jesper Jørgensen Gilleleje 2 32,3 27 36 v 28 33 v 35 35 194  
  Christian Raunstrup Viby 1 32,0 27 35 30 26v 34 v 35 31 192  
  Hans Frederiksen KFK 2 31,8 30v 35 30 28v 30 35 31 30 191  
  Alex Nielsen Gilleleje 2 31,3 31 30 29 26v v 29 34 35 188  
  Tage Bruun KFK 2 31,0 31 29 34 30 33 v v 29 186  
50 Rasmus Schmidt KHJ 2 31,0 31 30v 32 28 31 26v 33 31 186  
  Emil Petersen KFK 4 30,5 36 v 37 v 37 0 35 38 183  
  Henrik Klokholm Viby 1 30,2 30 33 30 25v 22v 30 28 30 181  
  Thomas Svane NKF 3 29,2 v 35 v 35 0 36 35 34 175  
  Emil Rosenkilde Roskilde 2 29,2 30 32 25v 29 27 28 26v 29 175  
55 Jens Bitsch Larsen KFK 2 29,0 34 37 35 v v 0 36 32 174  
  Frederik Fritzen Gilleleje 2 28,5 v v 34 34 35 0 33 35 171  
  Flemming Schnipper KFK 2 28,0 34 v 34 32 v 34 0 34 168  
  Anders Rynkebjerg KFK 4 25,5 v v 32 30 0 32 33 26 153  
  Rasmus Lyng HFJ 2 23,7 35 v 36 35 v 36 0 0 142  
60 Thomas Hansen NKF 3 22,3 v v 32 24 27 0 22 29 134  
  Niels Elstrup KFK 4 13,7 v 32 v 22 0 0 0 28 82  
  Christian Bager Viby 1 12,7 v v 0 0 0 32 19 25 76  
  Lars Lund Nielsen NKF 4 11,3 v 34 v 0 34 0 0 0 68  
  Mathias Müller KFK 2 5,5 v v 0 0 0 33 0 0 33  
65 Valdemar Frederiksen KFK 2 5,2 v v 0 0 0 31 0 0 31  
  John Müller KFK 2 5,0 v v 0 0 0 30 0 0 30  
                           
Turneringsskydning 2019        3. Division                          
    Skydninger starter på standen  kl. 18. - undtagen Gilleleje og Finale på KFK                      
    Dato 02-maj 08-maj 20-maj 27-maj 05-jun 15-jun 20-jun 25-jun      
Plc. HOLD Total KHJ Skovbo Slangerup Hv-Osted HFJ Gilleleje KHJ KFK      
OP HOJ 1 76 12 12 9 10 8 9 9 7      
OP Slangerup 74 7 10 12 7 4 12 10 12      
3 NKF 2 65 9 9 6 9 10 8 6 8      
4 Roskilde 3 61 10 6 7 6 7 7 12 6      
5 KFK 5 55 8 8 8 3 9 5 5 9      
6 HFJ 5 51 2 4 10 4 12 5 9 5      
7 HOJ 2 50 5 2 5 12 5 10 7 4      
8 KHJ 3 46 3 5 4 8 6 6 4 10      
NED Greve 1 25 6 7 3 0 3 0 3 3      
NED Haslev 1 12 4 3 0 5 0 0 0 0      
                           
  DUER                        
  Hold Total KHJ Skovbo Slangerup Hv-Osted HFJ Gilleleje KHJ KFK      
  HOJ 1 1036 126 136 123 127 140 124 130 130      
  Slangerup 1026 116 135 132 121 118 133 131 140 1    
  NKF 2 1015 116 127 119 123 144 123 128 135      
  KFK 5 1001 116 126 121 119 141 112 128 138      
  Roskilde 3 988 117 120 119 120 137 115 136 124      
  HFJ 5 968 103 115 124 119 145 112 130 120      
  HOJ 2 959 113 109 112 127 126 127 129 116      
  KHJ 3 956 110 116 107 121 131 113 118 140      
  Greve 1 653 115 121 97 0 111 0 110 99      
  Haslev 1 342 112 110 0 120 0 0 0 0      
                           
  3. Division individuelt                        
  6 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.                        
  40 er 40 i 40                      
                           
Plc Navn Klub  GNS: KHJ Skovbo Slangerup Hv-Osted HFJ Gilleleje KHJ KFK Sum  
G Flemming Andersen KHJ 3 35,8 35 36 35 33v 36 v 33 40 215  
S Søren Nielsen HOJ 1 35,3 37 37 31v 34 36 34 34 32v 212  
B Søren Heden Nielsen NKF 2 35,2 27v 35 34 36 39 v 32 35 211  
4 Pernille Dalsgaard NKF 2 34,8 34 34 30v 29v 38 33 31 39 209  
5 Thomas Holmskov Slangerup 1 34,8 31 34 27v 32 v 37 37 38 209  
6 Michael Worm Jensen Slangerup 1 33,2 32 38 32 30 v 32 v 35 199  
7 Benny Jørgensen HOJ 1 33,0 30 35 28v 33 38 v 32 30 198  
8 Villy Lovén  KFK 5 32,5 28v 33 34 30 36 26v 30 32 195  
9 Uffe Bastiansen HFJ 5 32,3 28v 28v 33 28 35 33 34 31 194  
10 Stig Søndergaard Roskilde 3 32,3 32 v 32 31 33 30v 33 33 194  
11 Jens Villumsen HOJ 1 32,2 32 32 32 29v v 31 33 33 193  
12 Hans Peter Jensen HOJ 2 32,2 29v 28v 29 35 31 35 31 32 193  
13 Christian Hentze Slangerup 1 32,2 v 35 34 31 27 34 v 32 193  
14 Tommy Kvist KFK 5 32,0 22v 25v 29 29 36 29 33 36 192  
15 Egon Hansen HOJ 2 31,8 32 30 23v 34 32 29 34 28v 191  
16 Ebbe Pries KHJ 3 31,8 26 24v 28 30 35 37 v 35 191  
17 Robert Vallentin KFK 5 31,7 33 33 30 26 36 32 v v 190  
18 Flemming Manthey HOJ 1 31,3 v 32 v 31 34 29 31 31 188  
19 Kim Andersen HFJ 5 31,2 22v 30 30 30 35 30 32 26v 187  
20 Claus Østergaard NKF 2 31,2 26 v 24v 31 34 31 33 32 187  
21 Lars Hansen KFK 5 30,8 29 30 24v 29 30 25v 32 35 185  
22 Jacob Lilje HFJ 5 30,7 25 26 33 33 36 v 23v 31 184  
23 Henning Hansen Slangerup 1 30,5 22v 27 32 24v 28 28 33 35 183  
24 Jeannette Dam Roskilde 3 30,2 26v 26 32 27 31 29 36 v 181  
25 Alf Jespersen HOJ 2 30,0 29 27v 32 31 30 30 28v 28 180  
26 Tom Ewers HFJ 5 29,8 28 24 28 28 39 v 32 v 179  
27 Bjarne Dam Roskilde 3 29,8 29 28v 31 29 32 30 28 27v 179  
28 Ole Meller KFK 5 29,7 26 28 v 28 33 25v 30 33 178  
29 Kristian Svendsen Roskilde 3 29,7 26v 29 23v 28 33 26 33 29 178  
30 Søren Wichmann NKF 2 29,3 29 31 31 24v 30 23v 26 29 176  
31 Poul Nielsen HOJ 2 29,2 23 v v 27 33 33 33 26 175  
32 René Engholm Slangerup 1 29,2 28 28 30 28 32 v 25v 29 175  
33 Freddy Petersen HOJ 1 29,0 24v 27 32 25v 32 30 28 25 174  
34 Vagn Hansen KHJ 3 28,3 24v 32 21v 25 32 29 25 27 170  
35 Karsten Villumsen HOJ 1 27,8 27 25v 26 25 30 v 25 34 167  
36 Pernille Lundsgaard NKF 2 27,8 26 27 24v 27 33 25v 25 29 167  
37 Storm Madsen KFK 5 27,7 26 30 27 31 v 24v 28 24 166  
38 Thomas Kristiansen Greve 1 27,3 28 30 18 v 33 v 29 26 164  
39 Catia Kruse  KHJ 3 27,3 18v 21 23 v 28 30 28 34 164  
40 Lisbet Olsen Roskilde 3 26,5 16v 30 24 28 25 v 29 23 159  
41 Karl Emil Hjorth HOJ 2 25,7 18 24 v 27 26 v 31 28 154  
42 Anette Bülow KHJ 3 24,0 25 24 21 20v 22 17v 21 31 144  
43 Jørgen ØRN Bentzen Roskilde 3 22,7 v 30 v 32 39 0 0 35 136  
44 Henrik Jensen Greve 1 22,5 v 27 30 v 24 0 29 25 135  
45 Gitte Olsson HFJ 5 21,5 20 31 v 19 35 v 0 24 129  
46 Per West Slangerup 1 20,8 v v 0 0 31 30 36 28 125  
47 Christina Jensen Greve 1 20,2 v 25 24 v 24 0 26 22 121  
48 Jan Falch Greve 1 19,3 27 33 v v 30 0 26 0 116  
49 Peter Jensen HFJ 5 18,3 v v 27 19 24 22 0 18 110  
50 Kenneth Pedersen Haslev  16,5 34 32 v 33 v 0 0 0 99  
51 Miguel Christensen KFK 5 16,5 v v 0 0 32 0 33 34 99  
52 Gitte Haue Roskilde 3 15,8 30 31 v v 0 0 34 0 95  
53 Martin Møller Haslev  15,3 30 32 v 30 v 0 0 0 92  
54 Lars Dybvig NKF 2 15,3 v v 0 0 33 27 32 0 92  
55 Charlotte Larsen HFJ 5 15,2 v v 0 0 0 27 32 32 91  
56 Tonny Månsson Greve 1 14,3 30 31 25 v v 0 0 0 86  
57 Thomas Grostøl Haslev  13,5 25 30 v 26 v 0 0 0 81  
58 Lars Hansen KHJ 3 9,8 v v 0 33 0 0 26 0 59  
59 Uffe Holmskov Slangerup 1 9,8 25 v 34 v 0 0 0 0 59  
60 Henrik Grejsen Greve 1 9,3 30 v v 0 0 0 0 26 56  
61 Daniel Mistarz Haslev  9,0 23 v v 31 0 0 0 0 54  
62 René Larsen HFJ 5 7,7 v v 0 0 0 21 25 0 46  
63 Christian Sørensen NKF 2 5,3 v v 0 0 0 32 0 0 32  
64 Rolf Jensen KHJ 3 5,2 v v 0 0 0 0 31 0 31  
65 Jan Rådbjerg Haslev  5,0 14 16 v v 0 0 0 0 30  
66 Bent Christensen HOJ 2 4,7 v v 28 0 0 0 0 0 28  
67 Hans-Jørgen Jensen KFK 5 4,7 v v 28 0 0 0 0 0 28  
68 Nicklas Månsson Greve 1 3,2 v 19 v 0 0 0 0 0 19  
                           
Turneringsskydning 2019           4. Division                          
Alle skydninger starter kl. 18. - Undtaget Haslev og Finale!                          
    Dato: 01-maj 07-maj 22-maj 29-maj 04-jun 15-jun 20-jun 25-jun      
Plc. Hold Points Skovbo Greve HFJ Haslev KFK Gribskov Greve KFK      
op Gribskov 96 12 12 12 12 12 12 12 12      
op Skovbo 2 76 10 10 9 8 10 9 10 10      
3 Skibby 2 65 8 9 8 7 9 8 7 9      
4 Hvidovre 1 61 7 6 10 9 8 7 8 6      
5 KHJ 4 56 5 8 7 10 7 5 9 5      
6 Gilleleje 3 52 9 4 6 5 5 10 5 8      
7 Viby 2 44 6 2 4 6 6 7 6 7      
8 Viby 3 30 3 5 5 3 4 3 3 4      
9 Skovbo 3 25 4 3 3 4 3 4 2 2      
RA4 Greve 3 24 2 7 2 2 2 2 4 3      
                           
  DUER                        
  Hold Total Skovbo Greve HFJ Haslev KFK Gribskov Greve KFK      
  Gribskov 1117 135 131 147 145 130 151 128 150      
  Skovbo 2 1047 128 123 135 133 129 135 127 137      
  Skibby 2 994 117 115 130 130 126 131 120 125      
  Hvidovre 1 971 114 102 136 134 125 125 121 114      
  KHJ 4 944 96 113 129 136 120 122 124 104      
  Gilleleje 3 938 117 98 124 123 115 137 102 122      
  Viby 2 892 98 78 116 127 119 125 110 119      
  Viby 3 814 91 101 116 100 109 99 100 98      
  Skovbo 3 776 92 87 101 112 92 117 85 90      
  Greve 3 691 88 104 99 84 40 82 100 94      
                           
  4. Division individuelt                        
  5 bedste resultater tæller, dernæst færrest afgivne skud til disse. Skud tælles kun ved lighed omkring guld, sølv eller bronze.                        
    betyder 40 i 40!!!!                      
                           
  Navn Klub  GNS: Skovbo Greve HFJ Haslev KFK Gribskov Greve KFK Sum Skud
G Svend Hansen Gribskov 35,8 34 35 33 v v 40 34 39 215  
S Johnny Von Haun Gribskov 35,5 31v 33 37 35 32v 36 33 39 213 256
B Frank Jacobsen Skovbo 2 35,5 30v 35 38 34 33 37 31v 36 213 263
4 Bjarne Larsen Gribskov 35,2 32v 32 35 37 34 37 30v 36 211  
5 Bent Carlsen Gribskov 34,7 35 31 39 36 31 v v 36 208  
6 Mike Bladt Skovbo 2 34,7 33 28v 36 34 32v 32 36 37 208  
7 Mads Piepenbrink KHJ 4 34,5 33 30v 36 39 34 33 30v 32 207  
8 Kim Kristiansen Gribskov 34,2 34 31v 33 37 32 37 28v 32 205  
9 Søren Willumsen Skibby 2 33,7 28v 33 35 34 32 v 34 34 202  
10 Henrik Johansen Hvidovre 1 32,7 30 27v 31 38 34 32 18v 31 196  
  Anders Yde KHJ 4 32,5 28 30 26v 34 32 37 34 20v 195  
  Torben Rønne Skibby 2 32,3 30v 32 32 31 34 35 26v 30 194  
  Thor Hansen Skibby 2 32,3 33 27v 29v 34 35 30 29 33 194  
15 Henrik Steinmann Gilleleje 3 32,0 33 27v 30 34 31 33 26v 31 192  
  Jens Dabelsteen Viby 2 31,7 31 24v v 30 32 35 29 33 190  
  Jens Persson Skovbo 3 31,3 28 26v 31 34 30 35 v 30 188  
  Simon Vilhelmsen Skovbo 2 31,2 34 26v 29 v 33 33 30 28 187  
  Mona Rybak Skovbo 2 30,5 29 v 32 32 31 32 27v 27 183  
20 Bjarne Dahl Gilleleje 3 30,2 27 20v 33 29 27 33 25v 32 181  
  Jesper Isaksen Hvidovre 1 30,2 27 v 34 32 26v 27 31 30 181  
  Mads Faber-Madsen Skovbo 2 30,2 31 28 27v 33 27 31 25v 31 181  
  Vagn Olsen Gilleleje 3 30,0 32 26v 30 27 25v 36 26 29 180  
  William Steinmann Gilleleje 3 30,0 20v 23v 31 33 28 35 23 30 180  
25 Peter Laustsen Hvidovre 1 29,8 27 24v 25v 30 30 31 32 29 179  
  John Kristensen Viby 2 29,8 23v v 26 34 32 34 26 27 179  
  Magnus Sigh KHJ 4 29,5 30 28 31 30 27 31 25v 25v 177  
  Flemming Leth Viby 2 29,5 v 23 32 33 28 31 v 30 177  
  Susanne Lind Greve 3 29,2 29 32 v 32 23v 29 27 26 175  
30 Christian Andersen Viby 3 28,3 23v 30 33 24 31 28 22v 24 170  
  Michael Svendsen Gribskov 28,2 v v 36 0 32 35 31 35 169  
  Anya Phonwut Greve 3 28,0 29 23v 27 30 v 28 30 24 168  
  Flemming Mortensen Viby 3 27,8 23v 27 28 30 28 28 26 v 167  
  Kjeld Bille Nielsen Hvidovre 1 27,3 30 v 37 33 v 35 29 0 164  
35 Kenn Poulsen Gilleleje 3 27,2 25 22v 26 26 29 32 25 v 163  
  Gudmund Rasmussen Viby 2 26,7 21 v 30 29 26 v 25 29 160  
  Mikkel Lange Harder Hvidovre 1 26,5 v 30 34 31 35 v 29 0 159  
  Karsten Pedersen Skibby 2 26,3 v v 34 31 0 34 31 28 158  
  Ib Kristensen Viby 2 26,2 23 v 28 30 27 v 30 19 157  
40 Kenneth Søegaard Viby 3 25,8 24 23v 24 21v 25 27 25 30 155  
  Tage Kristiansen Skibby 2 25,7 22 22 26 27 25 32 20v 20v 154  
  Lars Viggo Sørensen Skovbo 2 25,3 v 32 27 30 30 v 0 33 152  
  Thomas Krogh Skovbo 2 25,2 30 27 v 31 v 33 30 0 151  
  Birthe Olesen Greve 3 23,3 20 26 30 v 17v 21 22 21 140  
45 Christian Jakobsen Skovbo 3 23,3 24 21v 23 29 21 v 21 22 140  
  Frank Vestergaard Gilleleje 3 22,7 20 19v 21 22 25 22 17v 26 136  
  Lauritz Petersen Viby 3 22,5 v v 31 25 25 0 26 28 135  
  Henrik Larsen Skovbo 3 22,3 19 22 24 24 v 26 v 19 134  
  Lisbeth Davidsen Skovbo 3 21,0 21 17 23 21 23 v 21 14v 126  
50 Laila Kock Skovbo 3 21,0 17v 18 v 25 18 27 19 19 126  
  Keld Ipsen Skibby 2 20,3 26 18 19 11v 24 18 12v 17 122  
  Henrik Rolin KHJ 4 19,3 v 25 v 0 27 21 26 17 116  
  Ib Christensen Viby 3 18,8 21 13v v 17 20 16 23 16 113  
  Morten Fønskov KHJ 4 17,2 v v 36 33 0 0 34 0 103  
55 Finn Castella Hvidovre 1 16,7 27 v v 29 20 0 0 24 100  
  Litka Dalgaard Skovbo 3 16,3 15 14 18 v v 22 13 16 98  
  Christian Fønskov KHJ 4 13,2 v v 0 28 0 0 24 27 79  
  Lilia Winther Greve 3 11,5 10 13  v 22 v 14 10 0 69  
  Jens Ole Frederiksen Gribskov 11,2 v v 0 0 0 37 30 0 67  
60 Arne Osmundsen Hvidovre 1 10,7 v 21 v 0 0 0 20 23 64  
  Lukas Bak Greve 3 10,5 v v 25 0 0 0 21 17 63  
  Jannick Rossen Viby 3 10,0 17 21 v v 22 0 0 0 60  
  Jens Kock Skovbo 3 8,8 v v 0 0 0 29 24 0 53  
  Claus Holm Viby 2 8,3 v v 0 0 0 25 25 0 50  
  Søs Haynes Greve 3 7,7 v 23 v 0 0 0 0 23 46  
  Carsten Svendsen Viby 2 5,2 v 31 v 0 0 0 0 0 31  
  Søren Jensen Skibby 2 5,0 v v 0 0 0 30 0 0 30  
  Heidi Petterssons Greve 3 2,8 v v 17 0 0 0 0 0 17  
  Helle Rønde Greve 3 2,7 v v 0 0 0 0 0 16 16  
  Aksel Vibe KHJ 4 0,8 5 v v 0 0 0 0 0 5  

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

19.06 | 09:35
Velkommen har modtaget 75
15.06 | 23:07
Tidligere resultater har modtaget 2
20.06 | 23:08
Billeder 2017-18 har modtaget 1
Du kan lide denne side